Eigenaren van roestvrije Tesla Cybertruck klagen over roest
AUSTIN (ANP) - Meerdere Amerikaanse eigenaren van de nieuwe elektrische Cybertruck van Tesla hebben al roestplekken op hun voertuig aangetroffen. Zo klagen verschillende bezitters van de truck op het Cybertruck Owners Club-forum dat hun voertuigen na ritjes in de regen al snel corrosie hadden ontwikkeld, meldt de zakenzender Fox Business. Dat de Cybertruck al begint te roesten is opmerkelijk, want de panelen van de Cybertruck bestaan juist uit roestvrij staal.
De eerste Cybertrucks werden na de onthulling in 2019 uiteindelijk pas in december vorig jaar afgeleverd door vertragingen en productieproblemen. De goedkoopste versie van de Cybertruck kost 60.000 dollar (ruim 55.000 euro), maar komt pas in 2025 op de markt. De twee versies die nu te koop zijn, kosten rond de 80.000 en 100.000 dollar.
Een eigenaar merkte dat zijn nieuwe truck al na elf dagen gebruik roestplekken vertoonde. "Tijdens de regen in Los Angeles merkte ik dat er corrosie op het metaal ontstond", verklaarde hij. De eigenaar zei dat hij zijn truck naar een Tesla-servicepunt had gebracht en dat ze de buitenkant hadden gewassen om er zeker van te zijn dat de vlekken niet alleen maar "vuildeeltjes" waren, maar daadwerkelijk roestplekken.
Een medewerker van het servicepunt verklaarde volgens de eigenaar dat ze wel een procedure hadden om het roestprobleem van de Cybertrucks op te lossen, maar dat ze nog niet over het gereedschap beschikten om het onmiddellijk te repareren. Op hetzelfde Tesla-forum schreef een eigenaar uit Californië dat hij na het ophalen van zijn Cybertruck en een ritje van ruim twee uur in de stromende regen al kleine oranje roestplekjes op zijn gloednieuwe truck had gevonden. Tesla wilde zelf niet reageren op een verzoek van Fox Business om commentaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
2 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
3 uur geleden