Eigenaar United bemoeit zich niet met toekomst coach Ten Hag
MANCHESTER (ANP) - Jim Ratcliffe gaat niet over de toekomst van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. "Ik mag hem graag en ik denk dat hij een goede coach is", zei de mede-eigenaar van de club in gesprek met de BBC. "Maar ik beslis niet over hem."
Volgens Ratcliffe valt Ten Hag onder de dagelijkse leiding van United. "Omar Berrada, CEO en Dan Ashworth zijn pas afgelopen zomer begonnen", doelde hij op de algemeen en sportief directeur van United. "Zij moeten de balans opmaken en verstandige beslissingen nemen die het beste voor onze club zijn. Het is duidelijk dat we nog niet het gewenste niveau hebben."
Ten Hag eindigde vorig seizoen met United als achtste in de Premier League, maar won wel de FA Cup met zijn ploeg. De leiding van United twijfelde over de oud-trainer van Ajax, FC Utrecht, Go Ahead Eagles en het tweede team van Bayern München, maar liet hem uiteindelijk toch een nieuw contract tot medio 2026 ondertekenen.
United staat na zes speelronden dertiende in de Premier League en ontsnapte donderdag in de slotfase aan een nederlaag tegen FC Porto in de Europa League (3-3). De club speelt zondag een uitwedstrijd tegen Aston Villa. Ten Hag kreeg vrijdag op een persconferentie veel vragen over een mogelijk ontslag. "Ik denk niet na over die kwestie, want dat is geen onderwerp", reageerde hij. "We zijn een eenheid, de eigenaren, de clubleiding, het team en de technische staf"
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
56 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
18 uur geleden