Eigenaar United bemoeit zich niet met toekomst coach Ten Hag
MANCHESTER (ANP) - Jim Ratcliffe gaat niet over de toekomst van trainer Erik ten Hag bij Manchester United. "Ik mag hem graag en ik denk dat hij een goede coach is", zei de mede-eigenaar van de club in gesprek met de BBC. "Maar ik beslis niet over hem."
Volgens Ratcliffe valt Ten Hag onder de dagelijkse leiding van United. "Omar Berrada, CEO en Dan Ashworth zijn pas afgelopen zomer begonnen", doelde hij op de algemeen en sportief directeur van United. "Zij moeten de balans opmaken en verstandige beslissingen nemen die het beste voor onze club zijn. Het is duidelijk dat we nog niet het gewenste niveau hebben."
Ten Hag eindigde vorig seizoen met United als achtste in de Premier League, maar won wel de FA Cup met zijn ploeg. De leiding van United twijfelde over de oud-trainer van Ajax, FC Utrecht, Go Ahead Eagles en het tweede team van Bayern München, maar liet hem uiteindelijk toch een nieuw contract tot medio 2026 ondertekenen.
United staat na zes speelronden dertiende in de Premier League en ontsnapte donderdag in de slotfase aan een nederlaag tegen FC Porto in de Europa League (3-3). De club speelt zondag een uitwedstrijd tegen Aston Villa. Ten Hag kreeg vrijdag op een persconferentie veel vragen over een mogelijk ontslag. "Ik denk niet na over die kwestie, want dat is geen onderwerp", reageerde hij. "We zijn een eenheid, de eigenaren, de clubleiding, het team en de technische staf"
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
11 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
13 uur geleden