Eigenaar Tinder schikt met oprichters voor honderden miljoenen
DALLAS (ANP/AFP) - De huidige eigenaar van Tinder gaat 441 miljoen dollar (390 miljoen euro) betalen aan de oprichters van de datingapp. Zo komt een einde aan een geschil over de waardering van aandelenopties. Daarover wordt sinds 2018 een juridische strijd gevoerd in de Verenigde Staten.
De oprichters beweerden dat Match Group, de huidige eigenaar van Tinder, en het toenmalige moederbedrijf InterActiveCorp (IAC) Tinder veel te laag waardeerden op basis van verkeerde cijfers. Match en IAC schatten de waarde van de app in 2017 op 3 miljard dollar, terwijl het bedrijf meer dan vier keer zoveel waard zou zijn geweest. De oprichters en hun eerste werknemers hadden opties op ongeveer 20 procent van de aandelen van Tinder.
Tinder werd opgericht in 2012 en heeft nu meer dan 10 miljoen betalende gebruikers. Die kunnen door mogelijke romantische matches scrollen en vervolgens naar links of rechts swipen om hun interesse te tonen.
Match Group is inmiddels volledig afgesplitst van IAC. Het bedrijf is ook eigenaar van datingplatforms als Hinge, Meetic en OkCupid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
8 uur geleden