Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar stadion Vitesse wil ook de club kopen

Eigenaar stadion Vitesse wil ook de club kopen

ARNHEM (ANP) - Vastgoedmagnaat Michael van de Kuit wil Vitesse kopen. Van de Kuit is al eigenaar van de Gelredome, het stadion waar Vitesse in speelt. Hij heeft zijn interesse in het overnemen van de Arnhemse voetbalclub zondag kenbaar gemaakt bij algemeen directeur Pascal van Wijk, bevestigt Van de Kuit na een bericht van De Gelderlander.

De Eredivisieclub is eigendom van Valeri Oyf. De Russische zakenman maakte vrijdag bekend dat hij zijn aandelen wil verkopen, als gevolg van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne. Van Wijk zei zondag voorafgaand aan de wedstrijd tegen Heracles Almelo (0-0) dat er al interesse is.

"We hebben per brief aan Pascal van Wijk onze interesse kenbaar gemaakt", aldus Van de Kuit, eigenaar van de Nedstede Groep. "Wij denken dat het stadion en de voetbalclub in één hand moeten komen om het voortbestaan te garanderen. Het verzoek aan Van Wijk is geweest om de beschikbare informatie te delen."

Huurovereenkomst

Van Wijk en Van de Kuit stonden twee jaar geleden tegenover elkaar in de rechtbank. Vitesse wilde een huurverlaging, omdat het vanwege het stilleggen van de competitie als gevolg van de coronapandemie geen gebruik maakte van het stadion. Van de Kuit wilde daar echter niet aan meewerken. Vitesse verloor het kort geding in de rechtbank.

De huidige nummer 6 van de Eredivisie heeft al enkele jaren geleden de huurovereenkomst met het stadion opgezegd. De overeenkomst loopt volgend jaar af. Dat kan nu ook een rol gaan spelen in de overname van Vitesse.

Intensief overleg

Volgens Van Wijk heeft de club "intensief en constructief overleg" met Oyf over de verkoop. "Wij zullen dan ook niet ineens worden geconfronteerd met een nieuwe eigenaar. Samen gaan we voor het beste voor Vitesse." De Rus dichtte de afgelopen jaren de financiële gaten in de begroting van Vitesse. De club kampt met een omvangrijke schuld, die volgens Van Wijk wordt meegenomen in het verkoopproces.

"Gaande de voorgenomen verkoop kunnen er over de financiële afhandeling geen nadere mededelingen worden gedaan", aldus Van Wijk. "Maar als er geïnteresseerde partijen komen, dan zullen wij het kaf van het koren scheiden. En natuurlijk leggen we zaken als omzet, kosten en schulden op tafel."

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

7 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

7 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

7 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

9 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

9 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

9 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

10 uur geleden