Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar stadion Vitesse wil ook de club kopen

Eigenaar stadion Vitesse wil ook de club kopen

ARNHEM (ANP) - Vastgoedmagnaat Michael van de Kuit wil Vitesse kopen. Van de Kuit is al eigenaar van de Gelredome, het stadion waar Vitesse in speelt. Hij heeft zijn interesse in het overnemen van de Arnhemse voetbalclub zondag kenbaar gemaakt bij algemeen directeur Pascal van Wijk, bevestigt Van de Kuit na een bericht van De Gelderlander.

De Eredivisieclub is eigendom van Valeri Oyf. De Russische zakenman maakte vrijdag bekend dat hij zijn aandelen wil verkopen, als gevolg van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne. Van Wijk zei zondag voorafgaand aan de wedstrijd tegen Heracles Almelo (0-0) dat er al interesse is.

"We hebben per brief aan Pascal van Wijk onze interesse kenbaar gemaakt", aldus Van de Kuit, eigenaar van de Nedstede Groep. "Wij denken dat het stadion en de voetbalclub in één hand moeten komen om het voortbestaan te garanderen. Het verzoek aan Van Wijk is geweest om de beschikbare informatie te delen."

Huurovereenkomst

Van Wijk en Van de Kuit stonden twee jaar geleden tegenover elkaar in de rechtbank. Vitesse wilde een huurverlaging, omdat het vanwege het stilleggen van de competitie als gevolg van de coronapandemie geen gebruik maakte van het stadion. Van de Kuit wilde daar echter niet aan meewerken. Vitesse verloor het kort geding in de rechtbank.

De huidige nummer 6 van de Eredivisie heeft al enkele jaren geleden de huurovereenkomst met het stadion opgezegd. De overeenkomst loopt volgend jaar af. Dat kan nu ook een rol gaan spelen in de overname van Vitesse.

Intensief overleg

Volgens Van Wijk heeft de club "intensief en constructief overleg" met Oyf over de verkoop. "Wij zullen dan ook niet ineens worden geconfronteerd met een nieuwe eigenaar. Samen gaan we voor het beste voor Vitesse." De Rus dichtte de afgelopen jaren de financiële gaten in de begroting van Vitesse. De club kampt met een omvangrijke schuld, die volgens Van Wijk wordt meegenomen in het verkoopproces.

"Gaande de voorgenomen verkoop kunnen er over de financiële afhandeling geen nadere mededelingen worden gedaan", aldus Van Wijk. "Maar als er geïnteresseerde partijen komen, dan zullen wij het kaf van het koren scheiden. En natuurlijk leggen we zaken als omzet, kosten en schulden op tafel."

Meer uit Voetbal

Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

1 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

3 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

3 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

11 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

11 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

12 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

12 uur geleden