
Eigenaar stadion Vitesse wil ook de club kopen
ARNHEM (ANP) - Vastgoedmagnaat Michael van de Kuit wil Vitesse kopen. Van de Kuit is al eigenaar van de Gelredome, het stadion waar Vitesse in speelt. Hij heeft zijn interesse in het overnemen van de Arnhemse voetbalclub zondag kenbaar gemaakt bij algemeen directeur Pascal van Wijk, bevestigt Van de Kuit na een bericht van De Gelderlander.
De Eredivisieclub is eigendom van Valeri Oyf. De Russische zakenman maakte vrijdag bekend dat hij zijn aandelen wil verkopen, als gevolg van de door Rusland ontketende oorlog in Oekraïne. Van Wijk zei zondag voorafgaand aan de wedstrijd tegen Heracles Almelo (0-0) dat er al interesse is.
"We hebben per brief aan Pascal van Wijk onze interesse kenbaar gemaakt", aldus Van de Kuit, eigenaar van de Nedstede Groep. "Wij denken dat het stadion en de voetbalclub in één hand moeten komen om het voortbestaan te garanderen. Het verzoek aan Van Wijk is geweest om de beschikbare informatie te delen."
Huurovereenkomst
Van Wijk en Van de Kuit stonden twee jaar geleden tegenover elkaar in de rechtbank. Vitesse wilde een huurverlaging, omdat het vanwege het stilleggen van de competitie als gevolg van de coronapandemie geen gebruik maakte van het stadion. Van de Kuit wilde daar echter niet aan meewerken. Vitesse verloor het kort geding in de rechtbank.
De huidige nummer 6 van de Eredivisie heeft al enkele jaren geleden de huurovereenkomst met het stadion opgezegd. De overeenkomst loopt volgend jaar af. Dat kan nu ook een rol gaan spelen in de overname van Vitesse.
Intensief overleg
Volgens Van Wijk heeft de club "intensief en constructief overleg" met Oyf over de verkoop. "Wij zullen dan ook niet ineens worden geconfronteerd met een nieuwe eigenaar. Samen gaan we voor het beste voor Vitesse." De Rus dichtte de afgelopen jaren de financiële gaten in de begroting van Vitesse. De club kampt met een omvangrijke schuld, die volgens Van Wijk wordt meegenomen in het verkoopproces.
"Gaande de voorgenomen verkoop kunnen er over de financiële afhandeling geen nadere mededelingen worden gedaan", aldus Van Wijk. "Maar als er geïnteresseerde partijen komen, dan zullen wij het kaf van het koren scheiden. En natuurlijk leggen we zaken als omzet, kosten en schulden op tafel."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Landskampioen Liverpool opent het nieuwe seizoen van de Premier League. Trainer Arne Slot en Nederlandse internationals Virgil van Dijk, Cody Gakpo, Ryan Gravenberch en Jeremie Frimpong spelen op vrijdag 15 augustus een thuiswedstrijd tegen Bournemouth, de club waar Justin Kluivert onder contract staat.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist woensdag mogelijk het eerste duel van Real Madrid op het WK voor clubs. De spits ontbrak op de laatste training voor het duel met Al-Hilal uit Saudi-Arabië in Miami omdat hij ziek was.
3 uur geledenPASADENA (ANP) - Internazionale is het WK voor clubs met een gelijkspel begonnen. De verliezend finalist van de Champions League bleef tegen Monterrey steken op 1-1.
4 uur geledenTRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
13 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
16 uur geledenZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
19 uur geleden