Eigenaar Snapchat keldert op rood Wall Street na winstalarm
NEW YORK (ANP) - Snap raakte dinsdag bijna 40 procent van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Het bedrijf achter het socialemediaplatform Snapchat gaf een winstwaarschuwing vanwege de verslechterde macro-economische omstandigheden. Zo kampte het bedrijf, dat zijn inkomsten vooral haalt uit advertenties, onder meer met de hoge inflatie, onzekerheid door de oorlog in Oekraïne en de nieuwe privacyregels van Apple. De hele socialemediasector zag miljarden aan beurswaarde verdampen.
Sectorgenoot Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, verloor terrein en daalde rond de 10 procent. Google-moeder Alphabet en onlineprikbord Pinterest verloren respectievelijk 6,3 en 22 procent. Andere techbedrijven als Apple en Twitter zagen rond de 2 procent van hun beurswaarde verdampen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 31.703 punten. Een dag eerder won de Dow nog 2 procent. De brede S&P 500 daalde 1,3 procent tot 3922 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 2,4 procent tot 11.523 punten.
Zoom
Zoom Video Communications dikte 3,3 procent aan. De onlinevergaderdienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat tijdens de coronapandemie sterk is gegroeid omdat er massaal werd thuisgewerkt en online onderwijs werd gegeven, een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal.
Abercrombie & Fitch verloor ruim een kwart van zijn beurswaarde. De verkoper van vrijetijdskleding leed afgelopen kwartaal een onverwacht verlies door hogere kosten, die volgens het bedrijf ook in de rest van het jaar voor tegenwind zullen blijven zorgen.
Best Buy
Best Buy kreeg er daarentegen 0,5 procent bij. De verkoper van consumentenelektronica lijkt te ontsnappen aan de malaise in de detailhandelssector die volgde op de tegenvallende resultaten van Walmart en Target afgelopen week. Best Buy zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar minder sterk dan analisten hadden gevreesd. Het bedrijf verlaagde wel zijn jaarverwachting vanwege de verslechterde macro-economische omstandigheden.
De verkoper van producten voor huisdieren Petco steeg 2,8 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
De euro was 1,0711 dollar waard, tegen 1,0678 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 110,17 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder, op 113,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
21 minuten geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
10 uur geleden