Eigenaar Snapchat keldert op rood Wall Street na winstalarm
NEW YORK (ANP) - Snap raakte dinsdag bijna 40 procent van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Het bedrijf achter het socialemediaplatform Snapchat gaf een winstwaarschuwing vanwege de verslechterde macro-economische omstandigheden. Zo kampte het bedrijf, dat zijn inkomsten vooral haalt uit advertenties, onder meer met de hoge inflatie, onzekerheid door de oorlog in Oekraïne en de nieuwe privacyregels van Apple. De hele socialemediasector zag miljarden aan beurswaarde verdampen.
Sectorgenoot Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp, verloor terrein en daalde rond de 10 procent. Google-moeder Alphabet en onlineprikbord Pinterest verloren respectievelijk 6,3 en 22 procent. Andere techbedrijven als Apple en Twitter zagen rond de 2 procent van hun beurswaarde verdampen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 31.703 punten. Een dag eerder won de Dow nog 2 procent. De brede S&P 500 daalde 1,3 procent tot 3922 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 2,4 procent tot 11.523 punten.
Zoom
Zoom Video Communications dikte 3,3 procent aan. De onlinevergaderdienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat tijdens de coronapandemie sterk is gegroeid omdat er massaal werd thuisgewerkt en online onderwijs werd gegeven, een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal.
Abercrombie & Fitch verloor ruim een kwart van zijn beurswaarde. De verkoper van vrijetijdskleding leed afgelopen kwartaal een onverwacht verlies door hogere kosten, die volgens het bedrijf ook in de rest van het jaar voor tegenwind zullen blijven zorgen.
Best Buy
Best Buy kreeg er daarentegen 0,5 procent bij. De verkoper van consumentenelektronica lijkt te ontsnappen aan de malaise in de detailhandelssector die volgde op de tegenvallende resultaten van Walmart en Target afgelopen week. Best Buy zag de omzet afgelopen kwartaal dalen, maar minder sterk dan analisten hadden gevreesd. Het bedrijf verlaagde wel zijn jaarverwachting vanwege de verslechterde macro-economische omstandigheden.
De verkoper van producten voor huisdieren Petco steeg 2,8 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
De euro was 1,0711 dollar waard, tegen 1,0678 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 110,17 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder, op 113,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.
12 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geleden