Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar Phoenix Suns jaar geschorst wegens racisme en seksisme

Eigenaar Phoenix Suns jaar geschorst wegens racisme en seksisme

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA heeft Robert Sarver, de eigenaar van de NBA-club Phoenix Suns, voor een jaar geschorst en hem een boete van 10 miljoen dollar (10 miljoen euro) opgelegd na een onderzoek naar racisme en vrouwenhaat.

De profcompetitie meldde dat een onafhankelijk onderzoek heeft uitgewezen dat Sarver gedrag heeft vertoond dat in strijd was met de normale werkstandaarden, die zijn afgesproken in de regels van de competitie. "Dit gedrag bevatte racistisch taalgebruik, ongelijke behandeling van vrouwelijke werknemers, seksueel getinte opmerkingen en gedrag, en hardvochtige behandeling van werknemers en in sommige gevallen pesten."

Meer dan zeventig werknemers van de Phoenix Suns hadden bij ESPN hun beklag gedaan over het giftige klimaat bij de club. Sarver ontkende alle beschuldigingen en zei een onafhankelijk onderzoek te verwelkomen. "Voor goed leiderschap is verantwoordelijkheid nodig", zei de eigenaar dinsdag in een reactie. "Voor de Suns begint dat bij mij. Hoewel ik het met sommige zaken in het NBA-rapport niet eens ben wil ik me verontschuldigingen voor woorden en daden die mijn werknemers hebben beledigd. Ik neem volledige verantwoordelijkheid voor wat ik heb gedaan."

Meer uit Sport

Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

4 minuten geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

2 uur geleden
Basketballer James verlaat LA Lakers voor andere ploeg in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.

3 uur geleden
Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

6 uur geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

7 uur geleden
Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

12 uur geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden