Eigenaar honkbalclub Chicago Cubs wil Chelsea overnemen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse familie Ricketts, ook eigenaar van honkbalclub Chicago Cubs, wil de Engelse voetbalclub Chelsea kopen. De familie heeft een bod gedaan samen met zakenman Ken Griffin, eigenaar van investeringsfonds Citadel. De Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj heeft gezegd de club te willen verkopen vanwege de oorlog in Oekraïne.
Nog meer dan twintig andere partijen zijn geïnteresseerd in het overnemen van de meest recente winnaar van de Champions League en het WK voor clubs, onder wie de Zwitser Hansjörg Wyss en de Amerikaan Josh Harris.
De familie Ricketts won met de Chicago Cubs in 2016 voor het eerst in meer dan eeuw de World Series. De laatste jaren gaat het wat minder goed. "Als jarenlange uitbaters van een professionele sportclub begrijpen wij het belang van investeren voor succes op het veld, met respect voor de tradities van de club, de fans en de gemeenschap", aldus de familie over de interesse in Chelsea.
Chelsea krijgt steeds meer last van Britse sancties omdat de club nog in handen is van Abramovitsj. Zo mag de club uit Londen geen merchandise en toegangskaarten meer verkopen en moet Chelsea zich aan tal van beperkingen wat betreft uitgaven houden. Spelers vastleggen of contracten verlengen is voorlopig ook niet mogelijk.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
11 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden