Eigenaar honkbalclub Chicago Cubs wil Chelsea overnemen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse familie Ricketts, ook eigenaar van honkbalclub Chicago Cubs, wil de Engelse voetbalclub Chelsea kopen. De familie heeft een bod gedaan samen met zakenman Ken Griffin, eigenaar van investeringsfonds Citadel. De Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj heeft gezegd de club te willen verkopen vanwege de oorlog in Oekraïne.
Nog meer dan twintig andere partijen zijn geïnteresseerd in het overnemen van de meest recente winnaar van de Champions League en het WK voor clubs, onder wie de Zwitser Hansjörg Wyss en de Amerikaan Josh Harris.
De familie Ricketts won met de Chicago Cubs in 2016 voor het eerst in meer dan eeuw de World Series. De laatste jaren gaat het wat minder goed. "Als jarenlange uitbaters van een professionele sportclub begrijpen wij het belang van investeren voor succes op het veld, met respect voor de tradities van de club, de fans en de gemeenschap", aldus de familie over de interesse in Chelsea.
Chelsea krijgt steeds meer last van Britse sancties omdat de club nog in handen is van Abramovitsj. Zo mag de club uit Londen geen merchandise en toegangskaarten meer verkopen en moet Chelsea zich aan tal van beperkingen wat betreft uitgaven houden. Spelers vastleggen of contracten verlengen is voorlopig ook niet mogelijk.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
54 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
8 uur geleden