Eigenaar Gillette en Ariel verkoopt meer, omzet stijgt licht
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always, Ariel en Oral-B, heeft de verkopen in het laatste kwartaal van 2024 licht zien stijgen. Dat kwam vooral doordat winkeliers meer producten hebben ingekocht om hun voorraden bij te vullen, zoals Gillette-scheermesjes en Dawn-afwasmiddel.
In voorgaande kwartalen groeiden de opbrengsten bij het bedrijf voornamelijk door prijsverhogingen. Maar in oktober tot en met december hadden prijsveranderingen volgens P&G weinig invloed op de verkoopresultaten. Daarmee lijkt een einde te komen aan de tijd van aanhoudende prijsstijgingen. Bedrijven staan mogelijk ook onder druk om de inflatie af te remmen nu Donald Trump weer de president van de Verenigde Staten is. Trump stelde in een presidentieel besluit op zijn eerste dag als president dat Amerikaanse consumenten te maken hebben met een "koopkrachtcrisis" en dat het "cruciaal is om de koopkracht van Amerikaanse gezinnen te herstellen".
De omzet zonder de effecten van onder andere wisselkoersen en overnames groeide in het afgelopen kwartaal met 3 procent vergeleken met een jaar eerder. Dat is de grootste toename in drie kwartalen.
Innovatie
"We zien dat consumenten voor duurdere opties kiezen. Ze gaan over op grotere verpakkingen of kiezen voor producten met een hogere waarde", zei financieel topman Andre Schulten van P&G tegen persbureau Bloomberg.
P&G stelt verder dat innovatie heeft bijgedragen aan de gestegen verkopen in de verzorgings- en mondverzorgingsactiviteiten. Het bedrijf heeft nieuwe producten ontwikkeld waarvoor hogere prijzen kunnen worden gevraagd, zoals deodorant voor het hele lichaam en scheermesjes voor verschillende lichaamsdelen. Ook probeert P&G zijn producten op opvallendere plekken in de winkels te laten plaatsen om het aantal impulsaankopen te vergroten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
4 uur geleden