Eigenaar Gillette en Ariel verkoopt meer, omzet stijgt licht
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always, Ariel en Oral-B, heeft de verkopen in het laatste kwartaal van 2024 licht zien stijgen. Dat kwam vooral doordat winkeliers meer producten hebben ingekocht om hun voorraden bij te vullen, zoals Gillette-scheermesjes en Dawn-afwasmiddel.
In voorgaande kwartalen groeiden de opbrengsten bij het bedrijf voornamelijk door prijsverhogingen. Maar in oktober tot en met december hadden prijsveranderingen volgens P&G weinig invloed op de verkoopresultaten. Daarmee lijkt een einde te komen aan de tijd van aanhoudende prijsstijgingen. Bedrijven staan mogelijk ook onder druk om de inflatie af te remmen nu Donald Trump weer de president van de Verenigde Staten is. Trump stelde in een presidentieel besluit op zijn eerste dag als president dat Amerikaanse consumenten te maken hebben met een "koopkrachtcrisis" en dat het "cruciaal is om de koopkracht van Amerikaanse gezinnen te herstellen".
De omzet zonder de effecten van onder andere wisselkoersen en overnames groeide in het afgelopen kwartaal met 3 procent vergeleken met een jaar eerder. Dat is de grootste toename in drie kwartalen.
Innovatie
"We zien dat consumenten voor duurdere opties kiezen. Ze gaan over op grotere verpakkingen of kiezen voor producten met een hogere waarde", zei financieel topman Andre Schulten van P&G tegen persbureau Bloomberg.
P&G stelt verder dat innovatie heeft bijgedragen aan de gestegen verkopen in de verzorgings- en mondverzorgingsactiviteiten. Het bedrijf heeft nieuwe producten ontwikkeld waarvoor hogere prijzen kunnen worden gevraagd, zoals deodorant voor het hele lichaam en scheermesjes voor verschillende lichaamsdelen. Ook probeert P&G zijn producten op opvallendere plekken in de winkels te laten plaatsen om het aantal impulsaankopen te vergroten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
5 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
7 uur geleden