Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar Gelredome is klaar met Vitesse's geldschieter Parry

Eigenaar Gelredome is klaar met Vitesse's geldschieter Parry

ARNHEM (ANP) - Michael van de Kuit vindt het beroep dat Vitesse heeft aangetekend tegen de afwijzing door de KNVB-licentiecommissie van de overnameplannen niet in het belang van de club. Bovendien ziet hij geen heil in een alternatief plan waarin de Amerikaanse geldschieter Coley Parry nog steeds een rol speelt. "Afscheid nemen van die man", is het advies van de eigenaar van stadion Gelredome, waar Vitesse zijn thuiswedstrijden speelt.

Van de Kuit legt de schuld van de problemen bij Vitesse's algemeen directeur ad interim Peter Rovers. "Hij moet zijn verantwoordelijkheid nemen en direct opstappen."

Vitesse kreeg woensdag te horen dat de overname van de club door de Amerikaanse investeringsgroep Common Group is afgekeurd. Er bestond bij de licentiecommissie betaald voetbal te veel onduidelijkheid over de vraag of het door Parry geleide bedrijf eigen vermogen en investeerders heeft. De Eredivisionist besloot een dag later beroep aan te tekenen, maar er wordt ook op een alternatief plan gebroed waarbij Parry een minderheidsbelang van 24,9 procent zou krijgen. Eerst zouden de aandelen, die nog in handen zijn van de Rus Valeriy Oyf, moeten worden overgenomen door de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem".

Van de Kuit, eigenaar van vastgoedinvesteerder Nedstede, heeft geen vertrouwen in de plannen. "In de eerste plaats: Rovers heeft anderhalf jaar de belangen behartigd van een kandidaat-koper. De koper is niet geaccepteerd omdat deze geen openheid wilde geven over het vermogen van de Common Group. Dat wisten wij meteen al. Ik zeg: afscheid nemen van die man. En laat nu maar een nieuwe interim-bestuurder een inventarisatie van de problemen maken en ga snel aan tafel met Oyf."

Door in beroep te gaan dient Rovers volgens Van de Kuit niet het belang van de club. "En als straks Parry er weer bij betrokken wordt zullen ze tegen dezelfde problemen aanlopen wanneer ze hem moeten doorlichten. Die zogenoemde oplossing is een dood spoor."

Meer uit Voetbal

Voetballer Simons verontschuldigt zich bij Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zijn excuses aangeboden na zijn overtreding op Virgil van Dijk in de competitiewedstrijd van Tottenham Hotspur tegen Liverpool. De aanvaller van de Spurs werd van het veld gestuurd in de door Liverpool gewonnen wedstrijd (1-2) na een zware tackle op Van Dijk.

33 minuten geleden
Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

11 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

11 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

12 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

14 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

14 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

14 uur geleden