Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar Fortuna Sittard: beëindig de eredivisie

Eigenaar Fortuna Sittard: beëindig de eredivisie

SITTARD (ANP) - Als het aan eigenaar Isitan Gün van Fortuna Sittard ligt, dan wordt het seizoen in de eredivisie niet meer hervat. Hij zou liever hebben dat alle clubs zich concentreren op het nieuwe seizoen, dat als het coronavirus het toelaat dan wellicht op de oorspronkelijke datum kan beginnen.

Gün reageert op zijn blog op wat premier Rutte dinsdag zei, dat de eredivisie zeker niet voor 1 juni hervat wordt. De KNVB stelt voorlopig alles in het werk om de competities in het betaalde voetbal alsnog uit te laten spelen. "Dat klinkt misschien logisch", zegt Gün. "Het heeft geen zin om een seizoen te redden als dat ten koste gaat van het volgende seizoen."

Gün vindt dat het huidige seizoen nietig verklaard moet worden, zonder kampioen en degradanten. Hij ziet volgend seizoen graag een eredivisie van 20 ploegen, met de huidige nummers een en twee van de eerste divisie.

De Turkse eigenaar van Fortuna wil dat de Europese tickets voor het nieuwe voetbaljaar worden verdeeld op basis van de huidige stand van de eredivisie. Hij hoopt wel dat de Europese deelnemers hun inkomsten willen delen met de clubs die nog in de race zijn voor een plek in de volgende editie van de Champions League en Europa League.

Voorzitter Adriaan Visser van PEC Zwolle gaf dinsdag al aan dat de eredivisie wat hem betreft niet meer hervat hoeft te worden.

Meer uit Voetbal

Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

6 minuten geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

16 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

19 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

20 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

20 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

21 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

22 uur geleden