Eigenaar Fortuna Sittard: beëindig de eredivisie
SITTARD (ANP) - Als het aan eigenaar Isitan Gün van Fortuna Sittard ligt, dan wordt het seizoen in de eredivisie niet meer hervat. Hij zou liever hebben dat alle clubs zich concentreren op het nieuwe seizoen, dat als het coronavirus het toelaat dan wellicht op de oorspronkelijke datum kan beginnen.
Gün reageert op zijn blog op wat premier Rutte dinsdag zei, dat de eredivisie zeker niet voor 1 juni hervat wordt. De KNVB stelt voorlopig alles in het werk om de competities in het betaalde voetbal alsnog uit te laten spelen. "Dat klinkt misschien logisch", zegt Gün. "Het heeft geen zin om een seizoen te redden als dat ten koste gaat van het volgende seizoen."
Gün vindt dat het huidige seizoen nietig verklaard moet worden, zonder kampioen en degradanten. Hij ziet volgend seizoen graag een eredivisie van 20 ploegen, met de huidige nummers een en twee van de eerste divisie.
De Turkse eigenaar van Fortuna wil dat de Europese tickets voor het nieuwe voetbaljaar worden verdeeld op basis van de huidige stand van de eredivisie. Hij hoopt wel dat de Europese deelnemers hun inkomsten willen delen met de clubs die nog in de race zijn voor een plek in de volgende editie van de Champions League en Europa League.
Voorzitter Adriaan Visser van PEC Zwolle gaf dinsdag al aan dat de eredivisie wat hem betreft niet meer hervat hoeft te worden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
26 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
1 uur geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
2 uur geleden