Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar denkt dat GelreDome het kan redden met extra concerten

Eigenaar denkt dat GelreDome het kan redden met extra concerten

ARNHEM (ANP) - Stadioneigenaar Michael van de Kuit denkt het eventuele gemis van Vitesse op te kunnen vangen met extra evenementen zoals concerten. De GelreDome heeft daarvoor wel extra vergunningen nodig van de gemeente Arnhem, al wil die niet vooruitlopen op het scenario dat de Arnhemse Keuken Kampioen Divisie-club definitief verdwijnt uit het betaald voetbal.

Met het verdwijnen van Vitesse zouden negentien weekenden vrijkomen voor de GelreDome. Van de Kuit denkt dat er vanuit de evenementenbranche vraag is om die plekken op te vullen. Met de beperkte vergunning van nu worden er jaarlijks zo'n twintig evenementen georganiseerd, waarmee het om een verdubbeling zou gaan.

Van de Kuit wijst erop dat alleen de Johan Cruijff ArenA in Nederland een grotere capaciteit heeft voor concerten. "En er is veel vraag naar concerten voor een capaciteit van 35.000 tot 40.000 mensen. Maar daarvoor hebben we de gemeente nodig."

Huursom van 2,5 miljoen

Volgens Van de Kuit is het vervolgens aan de Exploitatiemaatschappij GelreDome om een nieuwe invulling te vinden. Hij verhuurt het stadion aan die onderneming, die dan weer zorgt voor de organisatie van evenementen.

Vitesse betaalt jaarlijks 2,5 miljoen euro aan huur, evenementen verzorgen de andere half miljoen euro aan huurinkomsten. Volgens Van de Kuit heeft Vitesse aan alle betaalverplichtingen voldaan.

Meer uit Voetbal

Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

1 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

1 uur geleden
City-spelers krijgen vrij op dag voor duel met Dortmund

MANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.

3 uur geleden
Ajax mist Dolberg, Berghuis en Taylor tegen Galatasaray

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."

3 uur geleden
Voetbalsters Oranje loten Frankrijk in kwalificatie voor WK 2027

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.

4 uur geleden
Trainer (44) overlijdt tijdens voetbalwedstrijd in Servië

LUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.

6 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht 'hele mooie pot' bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.

21 uur geleden