Eigenaar British Airways boekt eerste winst sinds coronapandemie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartgroep IAG, het moederconcern van British Airways, heeft in het tweede kwartaal voor het eerst sinds de uitbraak van de coronapandemie weer winst geboekt. Het bedrijf, dat ook eigenaar is van Iberia, Vueling en Aer Lingus, profiteert van het sterke herstel van de luchtvaart na de coronacrisis en verwacht ook over het hele jaar weer winst te kunnen boeken.
IAG behaalde afgelopen kwartaal een bedrijfswinst van 287 miljoen euro en verwacht dat de winst in het huidige kwartaal verder zal groeien. In dezelfde periode een jaar geleden werd nog een operationeel verlies geleden van 967 miljoen euro.
Het concern moest zijn plannen om de capaciteit dit jaar te vergroten wel terugschroeven vanwege personeelstekorten op de Londense luchthaven Heathrow. IAG had gehoopt dit jaar op 85 procent van zijn capaciteit van voor de pandemie te kunnen vliegen. Door de personeelsproblemen op Heathrow verwacht IAG dat de capaciteit in de zomer nu op 80 procent van 2019 zal liggen en op 85 procent in het vierde kwartaal.
British Airways schrapte 13 procent van zijn vluchtschema voor de periode van april tot oktober vanwege de personeelstekorten. Door de hogere ticketprijzen als gevolg van de sterke inhaalvraag na de coronapandemie en de beperkte capaciteit weet de luchtvaartmaatschappij de gederfde inkomsten van de geschrapte vluchten deels te compenseren.
Meer uit Financieel
BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.
13 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
4 uur geleden