Eigenaar British Airways boekt eerste winst sinds coronapandemie
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartgroep IAG, het moederconcern van British Airways, heeft in het tweede kwartaal voor het eerst sinds de uitbraak van de coronapandemie weer winst geboekt. Het bedrijf, dat ook eigenaar is van Iberia, Vueling en Aer Lingus, profiteert van het sterke herstel van de luchtvaart na de coronacrisis en verwacht ook over het hele jaar weer winst te kunnen boeken.
IAG behaalde afgelopen kwartaal een bedrijfswinst van 287 miljoen euro en verwacht dat de winst in het huidige kwartaal verder zal groeien. In dezelfde periode een jaar geleden werd nog een operationeel verlies geleden van 967 miljoen euro.
Het concern moest zijn plannen om de capaciteit dit jaar te vergroten wel terugschroeven vanwege personeelstekorten op de Londense luchthaven Heathrow. IAG had gehoopt dit jaar op 85 procent van zijn capaciteit van voor de pandemie te kunnen vliegen. Door de personeelsproblemen op Heathrow verwacht IAG dat de capaciteit in de zomer nu op 80 procent van 2019 zal liggen en op 85 procent in het vierde kwartaal.
British Airways schrapte 13 procent van zijn vluchtschema voor de periode van april tot oktober vanwege de personeelstekorten. Door de hogere ticketprijzen als gevolg van de sterke inhaalvraag na de coronapandemie en de beperkte capaciteit weet de luchtvaartmaatschappij de gederfde inkomsten van de geschrapte vluchten deels te compenseren.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
10 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australiƫ voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
4 uur geleden