Eigenaar Boston Celtics en Atalanta wil ook Chelsea kopen
BOSTON (ANP) - De Amerikaanse investeerder Stephen Pagliuca heeft interesse om Chelsea over te nemen van de Russische miljardair Roman Abramovitsj. Pagliuca wil deze week een bod op de Engelse voetbalclub doen. Hij is al mede-eigenaar van de Amerikaanse NBA-basketbalclub Boston Celtics en hij kocht zich eerder dit jaar in bij de Italiaanse voetbalclub Atalanta, waar de Oranje-internationals Marten de Roon, Teun Koopmeiners en Hans Hateboer spelen.
De Europese voetbalbond UEFA staat niet toe dat twee clubs van dezelfde eigenaar in een Europees toernooi spelen. Pagliuca moet dus mogelijk weer een deel van zijn aandelen in Atalanta verkopen als hij eigenaar van Chelsea wil worden. De Amerikaanse wenste de 'Blues' alvast "veel succes" voor de return in de kwartfinales van de Champions League tegen Real Madrid. De titelverdediger moet dinsdagavond in Madrid een achterstand van 3-1 zien goed te maken. "Ik hoop in de return op een comeback die de geschiedenisboeken in gaat."
Abramovitsj maakte begin maart bekend dat hij Chelsea wil verkopen, als gevolg van de militaire inval van Rusland in Oekraïne. Kort daarna werd de zakenman vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst gezet. Chelsea heeft daardoor nu met veel (financiële) restricties te maken.
De Amerikaanse bank Raine Group begeleidt het verkoopproces. Diverse partijen hebben al interesse getoond in de overname van de club, zoals de Amerikaanse familie Ricketts, die al eigenaar is van honkbalclub Chicago Cubs.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
10 uur geleden