Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar Boston Celtics en Atalanta wil ook Chelsea kopen

Eigenaar Boston Celtics en Atalanta wil ook Chelsea kopen

BOSTON (ANP) - De Amerikaanse investeerder Stephen Pagliuca heeft interesse om Chelsea over te nemen van de Russische miljardair Roman Abramovitsj. Pagliuca wil deze week een bod op de Engelse voetbalclub doen. Hij is al mede-eigenaar van de Amerikaanse NBA-basketbalclub Boston Celtics en hij kocht zich eerder dit jaar in bij de Italiaanse voetbalclub Atalanta, waar de Oranje-internationals Marten de Roon, Teun Koopmeiners en Hans Hateboer spelen.

De Europese voetbalbond UEFA staat niet toe dat twee clubs van dezelfde eigenaar in een Europees toernooi spelen. Pagliuca moet dus mogelijk weer een deel van zijn aandelen in Atalanta verkopen als hij eigenaar van Chelsea wil worden. De Amerikaanse wenste de 'Blues' alvast "veel succes" voor de return in de kwartfinales van de Champions League tegen Real Madrid. De titelverdediger moet dinsdagavond in Madrid een achterstand van 3-1 zien goed te maken. "Ik hoop in de return op een comeback die de geschiedenisboeken in gaat."

Abramovitsj maakte begin maart bekend dat hij Chelsea wil verkopen, als gevolg van de militaire inval van Rusland in Oekraïne. Kort daarna werd de zakenman vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst gezet. Chelsea heeft daardoor nu met veel (financiële) restricties te maken.

De Amerikaanse bank Raine Group begeleidt het verkoopproces. Diverse partijen hebben al interesse getoond in de overname van de club, zoals de Amerikaanse familie Ricketts, die al eigenaar is van honkbalclub Chicago Cubs.

Meer uit Voetbal

Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

1 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

2 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

3 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

4 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

5 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

5 uur geleden
Telstar en FC Twente spelen gelijk in Velsen-Zuid

VELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.

5 uur geleden