Eigenaar Boston Celtics en Atalanta wil ook Chelsea kopen
BOSTON (ANP) - De Amerikaanse investeerder Stephen Pagliuca heeft interesse om Chelsea over te nemen van de Russische miljardair Roman Abramovitsj. Pagliuca wil deze week een bod op de Engelse voetbalclub doen. Hij is al mede-eigenaar van de Amerikaanse NBA-basketbalclub Boston Celtics en hij kocht zich eerder dit jaar in bij de Italiaanse voetbalclub Atalanta, waar de Oranje-internationals Marten de Roon, Teun Koopmeiners en Hans Hateboer spelen.
De Europese voetbalbond UEFA staat niet toe dat twee clubs van dezelfde eigenaar in een Europees toernooi spelen. Pagliuca moet dus mogelijk weer een deel van zijn aandelen in Atalanta verkopen als hij eigenaar van Chelsea wil worden. De Amerikaanse wenste de 'Blues' alvast "veel succes" voor de return in de kwartfinales van de Champions League tegen Real Madrid. De titelverdediger moet dinsdagavond in Madrid een achterstand van 3-1 zien goed te maken. "Ik hoop in de return op een comeback die de geschiedenisboeken in gaat."
Abramovitsj maakte begin maart bekend dat hij Chelsea wil verkopen, als gevolg van de militaire inval van Rusland in Oekraïne. Kort daarna werd de zakenman vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst gezet. Chelsea heeft daardoor nu met veel (financiële) restricties te maken.
De Amerikaanse bank Raine Group begeleidt het verkoopproces. Diverse partijen hebben al interesse getoond in de overname van de club, zoals de Amerikaanse familie Ricketts, die al eigenaar is van honkbalclub Chicago Cubs.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
20 uur geledenROME (ANP) - AS Roma is dankzij een zege bij Sassuolo (1-0) gedeeld koploper van de Serie A. De ploeg uit Rome heeft net als Napoli 18 punten uit acht wedstrijden. De ploeg uit Napels, die zaterdag met Noa Lang als invaller met 3-1 won van Internazionale, heeft wel een beter doelsaldo.
20 uur geleden