Eigenaar Blokker en BCC merkt nog geen grote drukte in stadcentra
AMSTERDAM (ANP) - Mirage Retail Group, het bedrijf achter winkelketens Blokker, Intertoys, BCC, Miniso en Big Bazar, merkt nog niet dat mensen weer volop aan het winkelen zijn geslagen. Zeker niet in de grote stadscentra. Dat komt ook door de toenemende leegstand, wat niet meewerkt om het publiek weer terug te krijgen. Dat zegt topman Michiel Witteveen van Mirage.
De bestuurder sprak met het AD, De Telegraaf en Het Financieele Dagblad. Hoewel het winkelend publiek nog wegblijft, zijn er bij Mirage plannen om de komende tijd nog eens vijftig winkels aan het winkelbestand toe te voegen. Dan gaat het met name om winkels in gebieden waar het bedrijf nog niet aanwezig is. Nu nog telt Mirage bij elkaar 847 winkels.
Mirage sloot coronajaar 2020 af met een winst van 57 miljoen euro. Daarmee werden voor het eerst sinds 2015 weer zwarte cijfers geschreven. Daarbij moet wel worden aangetekend dat het bedrijf een meevaller had bij de overname vorig jaar van elektronicaketen BCC. De omzet nam, ondanks de winkelsluitingen waar Mirage mee te maken had, toe tot 628 miljoen euro. Dat betekende op jaarbasis een stijging met 17 procent.
Digitale omzet
De digitale omzet steeg met 100 miljoen euro tot 130 miljoen euro. Met name discountformule Big Bazar ondervond veel financiële schade van de lockdowns en was genoodzaakt twintig vestigingen te sluiten. Veel tijdelijke contracten bij de keten werden ook niet verlengd. Big Bazar heeft ook geen webshop. Volgens Witteveen is dat door de lage prijzen niet rendabel te krijgen.
Witteveen is nog altijd van plan zijn bedrijf volgend jaar naar de beurs te brengen. Volgens hem is de beursgang noodzakelijk voor de continuïteit en toekomst van de onderneming, ook al kleven er nadelen aan de gang naar het Damrak. "De druk om te presteren wordt meteen groter." Een exacte datum voor de beursgang noemde Witteveen niet. "Ergens volgend jaar", zo klinkt het. "Er komt veel bij kijken." Vooruitlopend op de beursgang kunnen klanten bij Blokker al de zogeheten blokjes Blokker sparen. Bij twintig spaarpunten kun je een blokje bemachtigen, ofwel een certificaat van een aandeel.
Verder wordt in augustus een proef begonnen waarbij de winkels als minimagazijn gaan fungeren. "Als je online iets bestelt, proberen we het vanuit de voor de klant dichtstbijzijnde winkel thuis te bezorgen. Ik denk dat we zo duurzamer en sneller kunnen werken. Het is logistiek een complexe puzzel, maar we gaan het wel proberen", aldus Witteveen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden