Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar Blokker België zoekt bescherming tegen schuldeisers

Eigenaar Blokker België zoekt bescherming tegen schuldeisers

AMSTERDAM (BELGA/ANP) - De eigenaar van het voormalige Blokker België, de Nederlandse ondernemer Dirk Bron, zoekt bescherming tegen zijn schuldeisers, melden Belgische media. Bron heeft aan de leden van de ondernemingsraad van winkelketen Mega World, zoals Blokker België nu heet, laten weten dat hij een tijdelijke bescherming tegen schuldeisers aanvraagt bij de ondernemingsrechtbank in Mechelen.

De winkelketen kampt de laatste tijd met achterstallige huurgelden, meldden Belgische media. Volgens een Belgische vakbondssecretaris is het geld inmiddels overgemaakt, maar belooft dit weinig goeds.

Ook weigert de accountant de jaarrekening goed te keuren. Volgens de Belgische krant De Standaard is de Kamer voor Handelsonderzoek van de rechtbank van Mechelen een onderzoek begonnen naar Mega World. Dat zou een signaal zijn van betalingsproblemen.

WCO-procedure

Tijdens de zogeheten WCO-procedure die Bron aanvraagt, de Wet op de Continuïteit van Ondernemingen, kan geen faillissement worden aangevraagd of beslag worden gelegd op zaken. Daarmee wint de onderneming tijd en kan het een herstelplan maken.

Bron, die begin dit jaar de Blokker-winkels in België en Luxemburg overnam, wordt in Nederland verdacht van fraude en oplichting, schreef de Telegraaf op basis van documenten uit het politiedossier. Brons naam zou genoemd worden in kwesties rond de handel in tienduizenden Björn Borg-boxershorts uit Turkije en een ontvreemde vrachtwagenlading met Spaanse slippers.

Niet bevestigen

Het Openbaar Ministerie in Den Haag kon destijds de naam van de verdachte niet bevestigen. Bron zei tegen de krant van niets te weten, niet te zijn verhoord en hij ontkende een justitieel onderzoek.

De zakenman wil 123 Blokker-winkels bij de zuiderburen omvormen tot het merk Mega World. Er werken 670 mensen. Mega World wordt een discountformule, vergelijkbaar met bijvoorbeeld Action. Bron is tevens bekend als oprichter van budgetsportketen Aktiesport.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

8 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

8 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

10 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

11 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

11 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

12 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden