
Eigenaar Aston Martin vindt tien teams in Formule 1 genoeg
DOHA (ANP) - Eigenaar Lawrence Stroll van Aston Martin verzet zich tegen de komst van Andretti als elfde team in de Formule 1. "Volgens mij is de Formule 1 momenteel booming business. De sport staat er beter voor dan ooit, dus naar mijn sterke overtuiging werkt het heel goed met tien teams. Als iets niet kapot is, behoeft het ook geen reparatie", aldus de Canadese miljardair op SkySports.
De internationale autosportfederatie FIA heeft eerder deze week de aanvraag van het team van de Amerikaanse oud-Formule 1-coureur Michael Andretti goedgekeurd. Er waren meer aanmeldingen, maar die zijn afgewezen. Het is nu aan de eigenaren van de Formule 1 om te beslissen of Andretti Formula Racing vanaf 2025 kan toetreden. Andretti heeft al een overeenkomst met General Motors om het merk Cadillac in te zetten in de koningsklasse.
"Er zijn nog nooit zoveel fans en toeschouwers bij de races geweest", zegt Stroll, de vader van Lance Stroll, die samen met Fernando Alonso het rijderskoppel vormt bij Aston Martin. "Ik blijf substantiële groei zien, vooral in de Verenigde Staten en dat is de grootste consumentenmarkt ter wereld. Wat mij betreft blijven we met tien teams doorgaan."
De tien bestaande teams zijn tot nog toe niet heel enthousiast geweest over een elfde team, omdat ze dan het prijzengeld over meer teams moeten verdelen. Ze vinden de verplichte 200 miljoen dollar inschrijfgeld onvoldoende compensatie voor het verlies van inkomsten.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
10 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
16 uur geleden