Eigenaar aangevallen muziekcentrum Moskou belooft heropbouw
MOSKOU (ANP/RTR) - De eigenaar van de Crocus City Hall net buiten Moskou, waar vrijdag de terroristische aanval plaatsvond, is van plan het complex opnieuw op te bouwen. "We zullen degenen die het slachtoffer zijn geworden van terroristen nooit vergeten. Wat door hun vuile handen is vernietigd, zal worden hersteld", liet de Crocus Group in een verklaring weten.
Het muziekcentrum, dat plaats biedt aan 6000 bezoekers, maakt deel uit van een groot commercieel complex aan de rand van Moskou, met winkelcentra, hotels en restaurants. Tijdens de aanval ontstond brand en raakte het gebouw zwaar beschadigd. Een deel van het dak kwam naar beneden.
Bij de aanval op vrijdagavond, die werd opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS), kwamen minstens 133 mensen om het leven. 150 anderen raakten gewond. Russische autoriteiten gaan ervan uit dat het dodental nog verder zal oplopen. Zondag is een dag van nationale rouw in Rusland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
8 uur geleden