Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eigenaar aangevallen muziekcentrum Moskou belooft heropbouw

Eigenaar aangevallen muziekcentrum Moskou belooft heropbouw

MOSKOU (ANP/RTR) - De eigenaar van de Crocus City Hall net buiten Moskou, waar vrijdag de terroristische aanval plaatsvond, is van plan het complex opnieuw op te bouwen. "We zullen degenen die het slachtoffer zijn geworden van terroristen nooit vergeten. Wat door hun vuile handen is vernietigd, zal worden hersteld", liet de Crocus Group in een verklaring weten.

Het muziekcentrum, dat plaats biedt aan 6000 bezoekers, maakt deel uit van een groot commercieel complex aan de rand van Moskou, met winkelcentra, hotels en restaurants. Tijdens de aanval ontstond brand en raakte het gebouw zwaar beschadigd. Een deel van het dak kwam naar beneden.

Bij de aanval op vrijdagavond, die werd opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS), kwamen minstens 133 mensen om het leven. 150 anderen raakten gewond. Russische autoriteiten gaan ervan uit dat het dodental nog verder zal oplopen. Zondag is een dag van nationale rouw in Rusland.

Meer uit Buitenland

Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

11 minuten geleden
Denemarken roept op tot constructieve gesprekken over Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.

1 uur geleden
Merz in Davos: oude wereldorde valt uit elkaar

DAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.

1 uur geleden
Bron: Zelensky onderweg naar Davos voor ontmoeting met Trump

KYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Witkoff: nog een laatste kwestie in onderhandelingen Oekraïne

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.

2 uur geleden
Nog duizenden appartementencomplexen zonder stroom in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.

3 uur geleden
Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

8 uur geleden