Eigenaar aangevallen muziekcentrum Moskou belooft heropbouw
MOSKOU (ANP/RTR) - De eigenaar van de Crocus City Hall net buiten Moskou, waar vrijdag de terroristische aanval plaatsvond, is van plan het complex opnieuw op te bouwen. "We zullen degenen die het slachtoffer zijn geworden van terroristen nooit vergeten. Wat door hun vuile handen is vernietigd, zal worden hersteld", liet de Crocus Group in een verklaring weten.
Het muziekcentrum, dat plaats biedt aan 6000 bezoekers, maakt deel uit van een groot commercieel complex aan de rand van Moskou, met winkelcentra, hotels en restaurants. Tijdens de aanval ontstond brand en raakte het gebouw zwaar beschadigd. Een deel van het dak kwam naar beneden.
Bij de aanval op vrijdagavond, die werd opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS), kwamen minstens 133 mensen om het leven. 150 anderen raakten gewond. Russische autoriteiten gaan ervan uit dat het dodental nog verder zal oplopen. Zondag is een dag van nationale rouw in Rusland.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
8 uur geleden