Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

PARIJS (ANP/AFP) - De Eiffeltoren, een van 's werelds belangrijkste toeristische attracties, is maandag gesloten omdat het personeel in staking is gegaan. De werknemers willen hiermee protesteren tegen de manier waarop het monument financieel wordt beheerd.

Volgens de vakbonden CGT en FO gaat de exploitant van de toren, SETE, uit van veel te hoge bezoekersaantallen, terwijl de kosten voor onderhoud te laag worden ingeschat. Het is onduidelijk hoelang de staking gaat duren. SETE raadt mensen die een ticket hebben gekocht aan hun bezoek voorlopig uit te stellen.

In een gezamenlijke verklaring roepen de vakbonden de stad Parijs op om "redelijk te zijn met hun financiële eisen om het voortbestaan van het monument en het bedrijf dat het exploiteert te garanderen".

Het gaat om de tweede staking in korte tijd. Op 27 december vorig jaar, de honderdste sterfdag van ingenieur Gustave Eiffel, legde het personeel ook het werk neer. De Eiffeltoren - de beroemdste bezienswaardigheid van Parijs - trekt volgens de website bijna 7 miljoen bezoekers per jaar, waarvan ongeveer driekwart buitenlanders. Verwacht wordt dat het aantal bezoekers aan Parijs deze zomer zal toenemen als de Franse hoofdstad gastheer is van de Olympische Spelen.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

6 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

7 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

7 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

8 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

8 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

9 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

10 uur geleden