Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

PARIJS (ANP/AFP) - De Eiffeltoren, een van 's werelds belangrijkste toeristische attracties, is maandag gesloten omdat het personeel in staking is gegaan. De werknemers willen hiermee protesteren tegen de manier waarop het monument financieel wordt beheerd.

Volgens de vakbonden CGT en FO gaat de exploitant van de toren, SETE, uit van veel te hoge bezoekersaantallen, terwijl de kosten voor onderhoud te laag worden ingeschat. Het is onduidelijk hoelang de staking gaat duren. SETE raadt mensen die een ticket hebben gekocht aan hun bezoek voorlopig uit te stellen.

In een gezamenlijke verklaring roepen de vakbonden de stad Parijs op om "redelijk te zijn met hun financiële eisen om het voortbestaan van het monument en het bedrijf dat het exploiteert te garanderen".

Het gaat om de tweede staking in korte tijd. Op 27 december vorig jaar, de honderdste sterfdag van ingenieur Gustave Eiffel, legde het personeel ook het werk neer. De Eiffeltoren - de beroemdste bezienswaardigheid van Parijs - trekt volgens de website bijna 7 miljoen bezoekers per jaar, waarvan ongeveer driekwart buitenlanders. Verwacht wordt dat het aantal bezoekers aan Parijs deze zomer zal toenemen als de Franse hoofdstad gastheer is van de Olympische Spelen.

Meer uit Financieel

Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

40 minuten geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

4 uur geleden
Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

4 uur geleden
OpenAI toont zich in rapport schuldbewust over AI-hack

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.

5 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's niet blij met nieuwe directeuren ijsmerk

BURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.

6 uur geleden
MSC vaart niet naar Russische havenstad aan Zwarte Zee

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De grote reder MSC vaart voorlopig niet naar de Russische havenstad Novorossiejsk aan de Zwarte Zee na een droneaanval op een van zijn schepen. Dat staat in een melding aan klanten, die is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden