Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

Eiffeltoren gesloten om staking personeel

PARIJS (ANP/AFP) - De Eiffeltoren, een van 's werelds belangrijkste toeristische attracties, is maandag gesloten omdat het personeel in staking is gegaan. De werknemers willen hiermee protesteren tegen de manier waarop het monument financieel wordt beheerd.

Volgens de vakbonden CGT en FO gaat de exploitant van de toren, SETE, uit van veel te hoge bezoekersaantallen, terwijl de kosten voor onderhoud te laag worden ingeschat. Het is onduidelijk hoelang de staking gaat duren. SETE raadt mensen die een ticket hebben gekocht aan hun bezoek voorlopig uit te stellen.

In een gezamenlijke verklaring roepen de vakbonden de stad Parijs op om "redelijk te zijn met hun financiële eisen om het voortbestaan van het monument en het bedrijf dat het exploiteert te garanderen".

Het gaat om de tweede staking in korte tijd. Op 27 december vorig jaar, de honderdste sterfdag van ingenieur Gustave Eiffel, legde het personeel ook het werk neer. De Eiffeltoren - de beroemdste bezienswaardigheid van Parijs - trekt volgens de website bijna 7 miljoen bezoekers per jaar, waarvan ongeveer driekwart buitenlanders. Verwacht wordt dat het aantal bezoekers aan Parijs deze zomer zal toenemen als de Franse hoofdstad gastheer is van de Olympische Spelen.

Meer uit Financieel

Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

50 minuten geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

1 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

2 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

9 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

20 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

22 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

23 uur geleden