Eiffeltoren gesloten door staking personeel
PARIJS (ANP/AFP) - De Eiffeltoren in Parijs is woensdag gesloten omdat personeel het werk heeft neergelegd. Dat meldt de exploitant van de toren. De staking vindt plaats op de honderdste sterfdag van ingenieur Gustave Eiffel, die de toren bouwde. Medewerkers zijn het niet eens met de manier "waarop de toren wordt beheerd", meldt vakbond CGT in een verklaring.
De vakbond heeft onder meer geen goed woord over voor de "onderwaardering van de werkbudgetten van het monument". Zo zijn de kosten voor onderhoud en restauratie volgens de bond flink gestegen. Daarnaast beticht CGT uitbater SETE van een "overwaardering van inkomsten op basis van jaarlijkse bezoekersaantallen". Daarbij wordt uitgegaan van 7,4 miljoen bezoekers, maar dat niveau wordt volgens CGT nooit gehaald. Volgens cijfers van SETE kwamen er in 2022 bijna 5,9 miljoen mensen langs.
Eiffel stierf op 27 december 1923 op 91-jarige leeftijd. De Franse president Emmanuel Macron besteedt in een bericht op socialmediaplatform X aandacht aan zijn sterfdag, middels een opsomming van de door hem ontworpen gebouwen. "Stations, hangars en galerijen. Bruggen, viaducten en vuurtorens. De koepel van het Observatorium van Nice. Het geraamte van het Vrijheidsbeeld. De toren van de Wereldtentoonstelling van 1889. 100 jaar na de dood van Gustave Eiffel leeft zijn nalatenschap aan de wereld voort!", schrijft hij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.
36 minuten geledenMAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Trump is de overeenkomst met Iran "waarschijnlijk een onvoorwaardelijke overgave" voor dat land. "We hebben hen militair volledig verslagen", zei de president in The Axios Show.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie zijn donderdag overeengekomen om de sancties tegen Rusland vanwege de oorlog tegen Oekraïne met nog eens twaalf maanden te verlengen. Dat meldt een woordvoerder van de voorzitter van de Europese Raad.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil de oorlog voor de winter beëindigen door middel van diplomatie en door druk op Rusland uit te oefenen. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op Telegram.
4 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse premier Manuel Marrero heeft ingrijpende maatregelen gepresenteerd voor het hervormen van de Cubaanse economie. Die werden aangekondigd nadat de Verenigde Staten het land onder druk zetten door sancties op te leggen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt te werken aan snelle vergunningen voor alle schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Die belangrijke zeestraat is volgens afspraken met de Verenigde Staten weer geopend, maar Iran adviseert schepen om zich te houden aan het tijdslot en de route die ze krijgen toegewezen van de Iraanse autoriteiten.
7 uur geleden