Eiffeltoren gesloten door staking personeel
PARIJS (ANP/AFP) - De Eiffeltoren in Parijs is woensdag gesloten omdat personeel het werk heeft neergelegd. Dat meldt de exploitant van de toren. De staking vindt plaats op de honderdste sterfdag van ingenieur Gustave Eiffel, die de toren bouwde. Medewerkers zijn het niet eens met de manier "waarop de toren wordt beheerd", meldt vakbond CGT in een verklaring.
De vakbond heeft onder meer geen goed woord over voor de "onderwaardering van de werkbudgetten van het monument". Zo zijn de kosten voor onderhoud en restauratie volgens de bond flink gestegen. Daarnaast beticht CGT uitbater SETE van een "overwaardering van inkomsten op basis van jaarlijkse bezoekersaantallen". Daarbij wordt uitgegaan van 7,4 miljoen bezoekers, maar dat niveau wordt volgens CGT nooit gehaald. Volgens cijfers van SETE kwamen er in 2022 bijna 5,9 miljoen mensen langs.
Eiffel stierf op 27 december 1923 op 91-jarige leeftijd. De Franse president Emmanuel Macron besteedt in een bericht op socialmediaplatform X aandacht aan zijn sterfdag, middels een opsomming van de door hem ontworpen gebouwen. "Stations, hangars en galerijen. Bruggen, viaducten en vuurtorens. De koepel van het Observatorium van Nice. Het geraamte van het Vrijheidsbeeld. De toren van de Wereldtentoonstelling van 1889. 100 jaar na de dood van Gustave Eiffel leeft zijn nalatenschap aan de wereld voort!", schrijft hij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
4 uur geleden