Eichelsheim: Oekraïners ook op Nederlandse bodem opgeleid
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse leger traint niet alleen Oekraïense militairen in het buitenland maar ook op Nederlandse bodem. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bevestigt dat in De Telegraaf. Hij wil er in de krant niet te veel over kwijt, omdat hij bang is dat mensen naar kazernes gaan om te kijken.
De generaal zegt dat de training van Oekraïners meerdere facetten behelst die te maken hebben met de wapens en voertuigen die Nederland levert aan Oekraïne. "Het gebeurt op verschillende locaties. Denk aan medische scholing of training op voertuigen. Natuurlijk zijn we bezig om de Oekraïners voor te bereiden op de tankleveranties", aldus Eichelsheim in De Telegraaf. "We halen personeel dat vroeger met dit wapen heeft gewerkt weer binnen. Zij bereiden trainingen voor."
De Telegraaf meldt op basis van bronnen dat het zou gaan om oefeningen met onder andere het verkenningsvoertuig Fennek. Ook zouden Oekraïners in Amersfoort leren hoe ze tanks en pantserwagens moeten bedienen in gevechtssituaties.
Begin deze week werd bekend dat Defensie ongeveer 230 militairen extra beschikbaar stelt om Oekraïense soldaten en officieren op te leiden in Duitsland. Ook in Groot-Brittannië verzorgen Nederlandse militairen trainingen voor Oekraïners. De opleidingen bestaan onder meer uit medische trainingen, het bedienen van drones, het ruimen van mijnen en rij- en vaaroefeningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
6 uur geleden