Eichelsheim: Oekraïners ook op Nederlandse bodem opgeleid
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse leger traint niet alleen Oekraïense militairen in het buitenland maar ook op Nederlandse bodem. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bevestigt dat in De Telegraaf. Hij wil er in de krant niet te veel over kwijt, omdat hij bang is dat mensen naar kazernes gaan om te kijken.
De generaal zegt dat de training van Oekraïners meerdere facetten behelst die te maken hebben met de wapens en voertuigen die Nederland levert aan Oekraïne. "Het gebeurt op verschillende locaties. Denk aan medische scholing of training op voertuigen. Natuurlijk zijn we bezig om de Oekraïners voor te bereiden op de tankleveranties", aldus Eichelsheim in De Telegraaf. "We halen personeel dat vroeger met dit wapen heeft gewerkt weer binnen. Zij bereiden trainingen voor."
De Telegraaf meldt op basis van bronnen dat het zou gaan om oefeningen met onder andere het verkenningsvoertuig Fennek. Ook zouden Oekraïners in Amersfoort leren hoe ze tanks en pantserwagens moeten bedienen in gevechtssituaties.
Begin deze week werd bekend dat Defensie ongeveer 230 militairen extra beschikbaar stelt om Oekraïense soldaten en officieren op te leiden in Duitsland. Ook in Groot-Brittannië verzorgen Nederlandse militairen trainingen voor Oekraïners. De opleidingen bestaan onder meer uit medische trainingen, het bedienen van drones, het ruimen van mijnen en rij- en vaaroefeningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
10 uur geleden