Eibergen in de Achterhoek krijgt een azc
EIBERGEN (ANP) - Gemeente Berkelland in de Achterhoek krijgt een extra opvanglocatie voor asielzoekers. Het college van burgemeester en wethouders stelt in het dorp Eibergen een stuk grond beschikbaar aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor de periode van tien jaar. Daar moet een opvanglocatie komen voor 100 asielzoekers, van wie de helft minderjarig.
"Wij vinden dat iedere gemeente een steentje moet bijdragen in het opvangen van asielzoekers", zegt burgemeester Joost van Oostrum. "Dat doen we in Berkelland momenteel met een opvanglocatie voor minderjarige vluchtelingen in Rekken en we voegen daar deze locatie aan toe."
De gemeente zegt met dit besluit een bijdrage te leveren aan het behalen van de taakstelling voor het opvangen van asielzoekers die met de provincie Gelderland is afgesproken. Wanneer de eerste asielzoekers opgevangen kunnen worden, is niet bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
7 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
9 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
21 uur geleden