Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ehrens 'tevreden' met plek 4 en gaat graag door bij springruiters

Ehrens 'tevreden' met plek 4 en gaat graag door bij springruiters

TOKIO (ANP) - Bondscoach Rob Ehrens van de Nederlandse springruiters stapt zondag met opgeheven hoofd in Tokio het vliegtuig in voor de terugreis naar Nederland. Zijn ploeg eindigde in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen net naast het podium.

"Vierde is altijd zo'n verdomd zure plek. Het is net geen brons. Eigenlijk kan je dan soms beter vijfde worden. Maar ik ben blij met deze vierde plek; we hebben gevochten, niet opgegeven, en gaan met het hoofd omhoog terug naar huis", zei Ehrens.

Met het brons voor Maikel van der Vleuten in de individuele wedstrijd waren de Spelen sowieso al geslaagd voor de springruiters. De ploeg van Ehrens wist zich vrijdag met moeite te kwalificeren voor de finale van de landenwedstrijd. "We hebben ons goed teruggevochten. De wissel van Harrie Smolders voor Willem Greve pakte goed uit, hij heeft ijzersterk gereden met Bingo du Parc. De andere twee hebben ook goed gereden, maar we hadden op een foutje minder gehoopt", zei Ehrens, die Marc Houtzager (9 strafpunten) en Van der Vleuten (8) er beiden twee balken af zag gooien. 'Invaller' Smolders reed wel een foutloze ronde. "Dit is de realiteit. We moeten het een plek geven en hier ook tevreden mee zijn."

Vertrouwen

De 63-jarige Ehrens fungeert al sinds 2005 als bondscoach. De ploeg eindigde onder zijn leiding als vijfde op de Spelen van Beijing 2008 en als zevende bij Rio 2016. In Londen (2012) kon Ehrens twee zilveren medailles vieren, zowel met het team als individueel met Gerco Schröder. Het contract van Ehrens loopt binnenkort af. Zelf wil de langstzittende bondscoach van Oranje graag door.

"Ik doe dit graag. Maar ik moet afwachten wat de KNHS van mij wil en ook de ruiters. Als de ruiters nog steeds vertrouwen in me hebben, dan ga ik met alle liefde door. Weet je, de rol van bondscoach is niet alleen als schipper op een bootje varen met heel goede combinaties. Je moet ook de kapitein blijven in mindere periodes en kunnen bouwen, door nieuwe combinaties kansen te geven. Dat is eigenlijk al zestien jaar mijn grootste opdracht en dat functioneert goed. Ik hoop stiekem dat ik dit mag blijven doen."

Technisch directeur Iris Boelhouwer van de KNHS heeft al aangegeven binnenkort in gesprek te gaan met Ehrens.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

41 minuten geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

2 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

3 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

21 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden