Ehrens 'tevreden' met plek 4 en gaat graag door bij springruiters
TOKIO (ANP) - Bondscoach Rob Ehrens van de Nederlandse springruiters stapt zondag met opgeheven hoofd in Tokio het vliegtuig in voor de terugreis naar Nederland. Zijn ploeg eindigde in de landenwedstrijd op de Olympische Spelen net naast het podium.
"Vierde is altijd zo'n verdomd zure plek. Het is net geen brons. Eigenlijk kan je dan soms beter vijfde worden. Maar ik ben blij met deze vierde plek; we hebben gevochten, niet opgegeven, en gaan met het hoofd omhoog terug naar huis", zei Ehrens.
Met het brons voor Maikel van der Vleuten in de individuele wedstrijd waren de Spelen sowieso al geslaagd voor de springruiters. De ploeg van Ehrens wist zich vrijdag met moeite te kwalificeren voor de finale van de landenwedstrijd. "We hebben ons goed teruggevochten. De wissel van Harrie Smolders voor Willem Greve pakte goed uit, hij heeft ijzersterk gereden met Bingo du Parc. De andere twee hebben ook goed gereden, maar we hadden op een foutje minder gehoopt", zei Ehrens, die Marc Houtzager (9 strafpunten) en Van der Vleuten (8) er beiden twee balken af zag gooien. 'Invaller' Smolders reed wel een foutloze ronde. "Dit is de realiteit. We moeten het een plek geven en hier ook tevreden mee zijn."
Vertrouwen
De 63-jarige Ehrens fungeert al sinds 2005 als bondscoach. De ploeg eindigde onder zijn leiding als vijfde op de Spelen van Beijing 2008 en als zevende bij Rio 2016. In Londen (2012) kon Ehrens twee zilveren medailles vieren, zowel met het team als individueel met Gerco Schröder. Het contract van Ehrens loopt binnenkort af. Zelf wil de langstzittende bondscoach van Oranje graag door.
"Ik doe dit graag. Maar ik moet afwachten wat de KNHS van mij wil en ook de ruiters. Als de ruiters nog steeds vertrouwen in me hebben, dan ga ik met alle liefde door. Weet je, de rol van bondscoach is niet alleen als schipper op een bootje varen met heel goede combinaties. Je moet ook de kapitein blijven in mindere periodes en kunnen bouwen, door nieuwe combinaties kansen te geven. Dat is eigenlijk al zestien jaar mijn grootste opdracht en dat functioneert goed. Ik hoop stiekem dat ik dit mag blijven doen."
Technisch directeur Iris Boelhouwer van de KNHS heeft al aangegeven binnenkort in gesprek te gaan met Ehrens.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
19 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden