
Ehren verovert zijn eerste Europese titel met hockeysters
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
Ehren werd na de Olympische Spelen van 2024 aangesteld als opvolger van Paul van Ass. De oud-hockeyer tekende een contract tot en met de Spelen van 2028. Ehren was eerder actief als bondscoach van de Belgische vrouwen. Op het laatste EK verloor hij de finale met België met 3-1 van Nederland. Dat duel werd eveneens in Mönchengladbach gespeeld.
De Nederlandse bondscoach begon vol vertrouwen aan de eindstrijd in het HockeyPark. Oranje was daarbij de grote favoriet voor de zege. Ehren trof met Duitsland de ploeg van bondscoach Janneke Schopman, die als international met Nederland het EK in 2003, 2005 en 2009 won.
Jansen
Het Nederland van Ehren leunde tegen Duitsland deze keer niet op de strafcorner van sterspeelster Yibbi Jansen. De strafcornerspecialiste scoorde tot de finale zes keer uit een strafcorner. Jansen mocht in de eindstrijd wel een paar keer aanleggen, maar kwam niet tot scoren.
Nederland won deze keer met velddoelpunten. Oranje opende al vroeg in de wedstrijd de score. Pien Dicke tikte de bal van dichtbij binnen. In de derde minuut van het tweede kwart werkte Luna Fokke een schot van Xan de Waard in het doel van Duitsland. De Duitse Lisa Nolte maakte in de 35e minuut wél uit een strafcorner de 2-1.
Dertiende titel
Ehren zag dat Nederland steeds meer in de problemen kwam tegen het fysiek sterke Duitsland. Maar Nederland kreeg de hulp van de arbitrage die tijdstraffen van tien en vijf minuten aan Duitse speelsters oplegde. In de slotfase speelde Schopman nog een paar minuten alles-of-niets door de keepster te vervangen door een veldspeelster.
De eerste titel voor Ehren betekende de dertiende Europese titel voor Nederland.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
3 uur geledenUDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - De Israëlische turners blijven uitgesloten van deelname aan het WK turnen in Indonesië. Dat blijkt dinsdag uit de uitspraak van het internationaal hof van sportarbitrage CAS, die het verzoek van de Israëlische federatie om "deelname te garanderen" heeft afgewezen.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes sluit haar seizoen volgende week af met drie optredens tijdens de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili. Dat blijkt uit de selectie die wielerbond KNWU dinsdag presenteerde.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.
1 dag geledenMADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.
1 dag geleden