
Ehren verovert zijn eerste Europese titel met hockeysters
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
Ehren werd na de Olympische Spelen van 2024 aangesteld als opvolger van Paul van Ass. De oud-hockeyer tekende een contract tot en met de Spelen van 2028. Ehren was eerder actief als bondscoach van de Belgische vrouwen. Op het laatste EK verloor hij de finale met België met 3-1 van Nederland. Dat duel werd eveneens in Mönchengladbach gespeeld.
De Nederlandse bondscoach begon vol vertrouwen aan de eindstrijd in het HockeyPark. Oranje was daarbij de grote favoriet voor de zege. Ehren trof met Duitsland de ploeg van bondscoach Janneke Schopman, die als international met Nederland het EK in 2003, 2005 en 2009 won.
Jansen
Het Nederland van Ehren leunde tegen Duitsland deze keer niet op de strafcorner van sterspeelster Yibbi Jansen. De strafcornerspecialiste scoorde tot de finale zes keer uit een strafcorner. Jansen mocht in de eindstrijd wel een paar keer aanleggen, maar kwam niet tot scoren.
Nederland won deze keer met velddoelpunten. Oranje opende al vroeg in de wedstrijd de score. Pien Dicke tikte de bal van dichtbij binnen. In de derde minuut van het tweede kwart werkte Luna Fokke een schot van Xan de Waard in het doel van Duitsland. De Duitse Lisa Nolte maakte in de 35e minuut wél uit een strafcorner de 2-1.
Dertiende titel
Ehren zag dat Nederland steeds meer in de problemen kwam tegen het fysiek sterke Duitsland. Maar Nederland kreeg de hulp van de arbitrage die tijdstraffen van tien en vijf minuten aan Duitse speelsters oplegde. In de slotfase speelde Schopman nog een paar minuten alles-of-niets door de keepster te vervangen door een veldspeelster.
De eerste titel voor Ehren betekende de dertiende Europese titel voor Nederland.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de finale bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De Poolse versloeg in haar halve finale de Kazachse Elena Rybakina in twee sets: 7-5 6-3.
35 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP) - Schipper Rosalin Kuiper is zondag vanuit het Engelse Portsmouth met haar boot Holcim PRB van start gegaan in de tweede etappe van de Ocean Race Europe. Er wordt koers gezet richting het Spaanse Cartagena. De deelname van de boot was twijfelachtig na een aanvaring in Kiel kort na de start van de eerste etappe van de zeilrace.
39 minuten geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."
2 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez won zaterdag ook al de sprintrace op het circuit van Spielberg. De Italiaan Marco Bezzecchi begon op poleposition en eindigde bij de GP op de Red Bull Ring als derde achter de Spanjaard Fermín Aldeguer.
6 uur geledenAIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).
18 uur geleden