Ehren tot en met Spelen 2028 bondscoach hockeysters Oranje
UTRECHT (ANP) - Raoul Ehren is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse hockeysters. De KNHB heeft de 51-jarige trainer gepresenteerd op het bondskantoor in Utrecht. Hij heeft een overeenkomst gesloten tot en met de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Ehren is de opvolger van Paul van Ass, die na de Olympische Spelen van Parijs stopte. Onder Van Ass prolongeerden de hockeysters van Oranje deze zomer hun olympische titel.
De aanstelling van Ehren zat eraan te komen, nadat hij eerder deze week ontslag had genomen bij de Belgische hockeybond. Ehren was sinds december 2020 bondscoach van de Belgische vrouwenploeg. Hij leidde dat team in zijn periode van de twaalfde naar de derde plaats op de wereldranglijst, won EK-zilver en EK-brons en eindigde als vierde op de Spelen van Parijs. In Nederland was Ehren succesvol als hoofdtrainer van de vrouwen van Den Bosch. Hij won vele landstitels en Europese titels met die club.
Technisch directeur Clarinda Sinnige van de KNHB roemt Ehren als een ervaren topcoach. " Wat hij met de Belgische vrouwen heeft gepresteerd is enorm knap. We zijn blij dat Raoul onze nieuwe bondscoach is en dat we samen met hem de route richting de Olympische Spelen in Los Angeles kunnen inzetten."
Vereerd
Ehren zegt vereerd te zijn met zijn nieuwe functie. "Het is in mijn ogen het hoogst haalbare om van je vaderland de bondscoach te mogen zijn. Die kans is er nu en die grijp ik graag aan. Ik kijk uit naar de komende vier jaar. Ik ga er alles aan doen om samen met de geweldige spelersgroep en de KNHB aan de top te blijven."
"In mijn carrière als coach heb ik al veel meegemaakt. Op de teams die ik coachte, is vaak gejaagd, omdat we met die teams al lang aan de top stonden. Dat is interessant, omdat je elke keer weer iets nieuws moet verzinnen om de concurrentie toch voor te blijven. En de afgelopen periode met België was het andersom. We zijn toen gaan jagen op de teams die boven ons stonden, waaronder Nederland. Dat is een succesvol en leerzaam traject geweest", aldus Ehren.
De Belgische bond sprak eerder deze week openlijk zijn onvrede uit over de gang van zaken. Het zat de bond niet lekker dat de Nederlandse bond Ehren benaderde zonder de Belgische bond te informeren. "We zijn erg teleurgesteld over de manier waarop dit is gelopen. We hebben jarenlang een vertrouwensrelatie met onze Nederlandse collega's opgebouwd. Deze situatie betekent voor ons een breuk in dat wederzijds vertrouwen", liet directeur Serge Pilet weten op de website van de Belgische bond.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
5 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
10 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
19 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
23 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geleden