Ehren tot en met Spelen 2028 bondscoach hockeysters Oranje
UTRECHT (ANP) - Raoul Ehren is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse hockeysters. De KNHB heeft de 51-jarige trainer gepresenteerd op het bondskantoor in Utrecht. Hij heeft een overeenkomst gesloten tot en met de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Ehren is de opvolger van Paul van Ass, die na de Olympische Spelen van Parijs stopte. Onder Van Ass prolongeerden de hockeysters van Oranje deze zomer hun olympische titel.
De aanstelling van Ehren zat eraan te komen, nadat hij eerder deze week ontslag had genomen bij de Belgische hockeybond. Ehren was sinds december 2020 bondscoach van de Belgische vrouwenploeg. Hij leidde dat team in zijn periode van de twaalfde naar de derde plaats op de wereldranglijst, won EK-zilver en EK-brons en eindigde als vierde op de Spelen van Parijs. In Nederland was Ehren succesvol als hoofdtrainer van de vrouwen van Den Bosch. Hij won vele landstitels en Europese titels met die club.
Technisch directeur Clarinda Sinnige van de KNHB roemt Ehren als een ervaren topcoach. " Wat hij met de Belgische vrouwen heeft gepresteerd is enorm knap. We zijn blij dat Raoul onze nieuwe bondscoach is en dat we samen met hem de route richting de Olympische Spelen in Los Angeles kunnen inzetten."
Vereerd
Ehren zegt vereerd te zijn met zijn nieuwe functie. "Het is in mijn ogen het hoogst haalbare om van je vaderland de bondscoach te mogen zijn. Die kans is er nu en die grijp ik graag aan. Ik kijk uit naar de komende vier jaar. Ik ga er alles aan doen om samen met de geweldige spelersgroep en de KNHB aan de top te blijven."
"In mijn carrière als coach heb ik al veel meegemaakt. Op de teams die ik coachte, is vaak gejaagd, omdat we met die teams al lang aan de top stonden. Dat is interessant, omdat je elke keer weer iets nieuws moet verzinnen om de concurrentie toch voor te blijven. En de afgelopen periode met België was het andersom. We zijn toen gaan jagen op de teams die boven ons stonden, waaronder Nederland. Dat is een succesvol en leerzaam traject geweest", aldus Ehren.
De Belgische bond sprak eerder deze week openlijk zijn onvrede uit over de gang van zaken. Het zat de bond niet lekker dat de Nederlandse bond Ehren benaderde zonder de Belgische bond te informeren. "We zijn erg teleurgesteld over de manier waarop dit is gelopen. We hebben jarenlang een vertrouwensrelatie met onze Nederlandse collega's opgebouwd. Deze situatie betekent voor ons een breuk in dat wederzijds vertrouwen", liet directeur Serge Pilet weten op de website van de Belgische bond.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
18 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
4 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
6 uur geleden