Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ehren tot en met Spelen 2028 bondscoach hockeysters Oranje

Ehren tot en met Spelen 2028 bondscoach hockeysters Oranje

UTRECHT (ANP) - Raoul Ehren is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse hockeysters. De KNHB heeft de 51-jarige trainer gepresenteerd op het bondskantoor in Utrecht. Hij heeft een overeenkomst gesloten tot en met de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Ehren is de opvolger van Paul van Ass, die na de Olympische Spelen van Parijs stopte. Onder Van Ass prolongeerden de hockeysters van Oranje deze zomer hun olympische titel.

De aanstelling van Ehren zat eraan te komen, nadat hij eerder deze week ontslag had genomen bij de Belgische hockeybond. Ehren was sinds december 2020 bondscoach van de Belgische vrouwenploeg. Hij leidde dat team in zijn periode van de twaalfde naar de derde plaats op de wereldranglijst, won EK-zilver en EK-brons en eindigde als vierde op de Spelen van Parijs. In Nederland was Ehren succesvol als hoofdtrainer van de vrouwen van Den Bosch. Hij won vele landstitels en Europese titels met die club.

Technisch directeur Clarinda Sinnige van de KNHB roemt Ehren als een ervaren topcoach. " Wat hij met de Belgische vrouwen heeft gepresteerd is enorm knap. We zijn blij dat Raoul onze nieuwe bondscoach is en dat we samen met hem de route richting de Olympische Spelen in Los Angeles kunnen inzetten."

Vereerd

Ehren zegt vereerd te zijn met zijn nieuwe functie. "Het is in mijn ogen het hoogst haalbare om van je vaderland de bondscoach te mogen zijn. Die kans is er nu en die grijp ik graag aan. Ik kijk uit naar de komende vier jaar. Ik ga er alles aan doen om samen met de geweldige spelersgroep en de KNHB aan de top te blijven."

"In mijn carrière als coach heb ik al veel meegemaakt. Op de teams die ik coachte, is vaak gejaagd, omdat we met die teams al lang aan de top stonden. Dat is interessant, omdat je elke keer weer iets nieuws moet verzinnen om de concurrentie toch voor te blijven. En de afgelopen periode met België was het andersom. We zijn toen gaan jagen op de teams die boven ons stonden, waaronder Nederland. Dat is een succesvol en leerzaam traject geweest", aldus Ehren.

De Belgische bond sprak eerder deze week openlijk zijn onvrede uit over de gang van zaken. Het zat de bond niet lekker dat de Nederlandse bond Ehren benaderde zonder de Belgische bond te informeren. "We zijn erg teleurgesteld over de manier waarop dit is gelopen. We hebben jarenlang een vertrouwensrelatie met onze Nederlandse collega's opgebouwd. Deze situatie betekent voor ons een breuk in dat wederzijds vertrouwen", liet directeur Serge Pilet weten op de website van de Belgische bond.

Meer uit Sport

Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

5 minuten geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

2 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

19 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

21 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

21 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

1 dag geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden