
EHBO-posten hebben het 'redelijk druk' bij huldigingsfeest PSV
EINDHOVEN (ANP) - Het is "redelijk druk" op de vijf EHBO-posten bij het huldigingsfeest van PSV. Het Rode Kruis heeft zestig vrijwilligers ingezet in Eindhoven, laat een medewerker weten. In de stad zijn veel fans op de been om het kampioenschap van hun club te vieren.
De meeste klachten zijn het gevolg van de vele mensen die in de stad op de been zijn. Zo hielpen de vrijwilligers fans bij een verstuikte enkel, oppervlakkige wonden als gevolg van verdrukking en enkele supporters die onwel waren geraakt door het zonnige weer. Volgens de medewerker valt het aantal klachten door alcoholgebruik nog mee. Naast de EHBO-posten rijden er ook mobiele teams door de stad.
De huldiging van de spelers en de staf begint om 18.30 uur op het Stadhuisplein, dat al sinds het begin van de middag vol staat. Ook elders in de stad kunnen fans de festiviteiten volgen op grote beeldschermen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Fouad L., bekend geworden als de Erasmusschutter, hoort niet in de gevangenis thuis, maar moet behandeld worden. Dat vindt zijn advocaat, Theo Hiddema. De rechtbank in Rotterdam legde L. in februari een levenslange gevangenisstraf op. Volgens Hiddema heeft de rechtbank in het vonnis "gekunsteld toegeredeneerd" naar die straf. Dit zei de raadsman woensdag bij het gerechtshof in Den Haag, waar een eerste inleidende zitting van L.'s zaak in hoger beroep plaatsvond.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden uit Nederland hebben ook de afgelopen dagen hun Spaanse collega's geholpen bij het bestrijden van meerdere natuurbranden. In de provincie Ourense, in het noordwesten van Spanje, woedden dinsdag gelijktijdig vijftien grote branden. De grootste hebben inmiddels duizenden hectares in de as gelegd.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In Eindhoven is de temperatuur gestegen tot boven de 30 graden en daarmee is de tweede regionale hittegolf van het jaar een feit. Om 13.00 uur werd het daar 30,5 graden, meldt Weeronline. Of het ook tot een officiƫle hittegolf komt, is nog afwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegtuig waarmee Defensie hulpgoederen in Gaza dropt, kampt met een technisch probleem. Dat meldt Defensie. De geplande vluchten gaan daarom voorlopig niet door. "Defensie stelt alles in het werk om het militaire toestel zo snel mogelijk weer in te zetten. Wanneer dat gebeurt, is nog onduidelijk."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag bepaald dat de verdachte van de verkrachting van een 14-jarig meisje in Bodegraven in 1990 voorlopig in de cel blijft. De inmiddels 59-jarige man werd in mei aangehouden op basis van een DNA-match en heeft inmiddels bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuursvoorzitter van de Universiteit van Amsterdam (UvA) Edith Hooge stapt op. Dat maakt de universiteit bekend op de website. Hooge, die vorige zomer aantrad, legt "na een intens jaar" haar taken "met pijn in het hart" neer.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics in Rijswijk, waar cybercriminelen vorige maand wisten binnen te dringen, wil niet zeggen of er losgeld is betaald aan de hackers. Zulke informatie zorgt voor aanvullende risico's en "om die reden kunnen wij hierover geen mededelingen doen", zegt een woordvoerster woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws daarover.
3 uur geleden