Egyptische 'Grand Imam' wil strafbaarstelling anti-moslimacties
CAÏRO (ANP/RTR) - De 'Grand Imam' van de gezaghebbende al-Azhar Universiteit in Caïro roept de wereld op anti-islamitische acties strafbaar te stellen. De imam, sjiek Ahmed al-Tayeb, reageert op de nieuwe verspreiding van spotprenten van de profeet Mohammed die oorspronkelijk jaren geleden in het Franse blad Charlie Hebdo zijn verschenen.
Al-Tayeb vindt ook dat anti-islamitische sentimenten niet zouden mogen worden gebruikt of aangewakkerd in verkiezingsstrijd. De Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi, had al gezegd dat de vrijheid van meningsuiting zou moeten stoppen als er anderhalf miljard mensen mee worden beledigd. Hij bedoelt de anderhalf miljard islamieten.
De meeste moslims zijn soennieten. Die hebben geen afgebakende structuur met een geestelijke leider aan het hoofd, zoals bijvoorbeeld de rooms-katolieke kerk of de sjiieten. Maar het duizend jaar oude onderwijsinstituut al-Azhar is in de ogen van veel soennieten de belangrijkste religieuze autoriteit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
3 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
9 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
11 uur geleden