
Egyptische bronnen: Israël en Hamas open voor staakt-het-vuren
CAÏRO (ANP/RTR) - Israël en Hamas staan allebei open voor een hernieuwd staakt-het-vuren en de vrijlating van gijzelaars, hoewel er nog steeds meningsverschillen bestaan over de manier waarop dit moet worden uitgevoerd. Dat zeiden zondag twee Egyptische veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters.
Bemiddelaars Egypte en Qatar wilden pas aan onderhandelingen beginnen als humanitaire hulp aan Gazanen zou worden bespoedigd en dat de grensovergang bij het Israëlische Kerem Shalom daartoe zou worden geopend, aldus de bronnen. Dat laatste stond Israël vrijdag toe, waarop deze zondag de eerste vrachtwagens van de VN met hulpgoederen via Kerem Shalom Gaza binnenreden.
Hamas dringt volgens de bronnen aan op het opstellen van een lijst met gijzelaars die eenzijdig moeten worden vrijgelaten, en eist dat de Israëlische strijdkrachten zich terugtrekken achter vooraf bepaalde lijnen. Hoewel Israël ermee akkoord is dat Hamas de lijst zou opstellen, eist het een tijdlijn en inzage in de lijst voordat de tijd en duur van het staakt-het-vuren worden vastgesteld.
Israël weigert zich terug te trekken, aldus de bronnen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.
34 minuten geledenANCHORAGE (ANP/DPA) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov heeft bij aankomst in Alaska gezegd dat zijn land de top met de Verenigde Staten ingaat met een "duidelijk en begrijpelijk" standpunt. Lavrov doet vrijdag mee aan het overleg tussen de delegaties van beide landen, na het een-op-eengesprek tussen de presidenten.
35 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer dat donderdag het Indiase deel van Kasjmir trof, heeft zeker zestig mensen het leven gekost. Een wolkbreuk veroorzaakte overstromingen en aardverschuivingen. Het aantal vermisten ligt volgens de autoriteiten boven de honderd.
47 minuten geledenANCHORAGE (ANP) - Betogers hebben in Anchorage gedemonstreerd tegen de topontmoeting van vrijdag van de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over een einde aan de oorlog in Oekraïne. Meer dan honderd betogers met onder meer Oekraïense vlaggen verzamelden zich donderdagavond volgens de Anchorage Daily News bij een kruispunt.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Japanse minister en tienduizenden burgers hebben vrijdag een bezoek gebracht aan een omstreden tempel in Tokio, precies tachtig jaar na de overgave van Japan tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Yasukuni-tempel eert 2,5 miljoen oorlogsdoden, onder wie veroordeelde oorlogsmisdadigers.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vindt vrijdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (21.00 uur in Nederland) plaats in de Amerikaanse staat Alaska. Dat kondigde het Witte Huis aan. Eerder leek het overleg een half uur later te beginnen.
4 uur geleden