Egyptische bron: vertrek buitenlanders uit Gaza stopgezet
CAÏRO (ANP/DPA) - Het vertrek van buitenlanders, Palestijnen met een dubbele nationaliteit en gewonde Palestijnen uit de Gazastrook is stopgezet, zegt een veiligheidsbron in Egypte. Aanleiding hiervoor is het wegvallen van de telecommunicatie donderdag door de brandstoftekorten in Gaza.
"We wachten tot we de communicatie met Gaza kunnen hervatten om meer te weten te komen over de aankomst van de gewonden en buitenlanders. En om de vrachtwagens met humanitaire hulp te ontvangen", aldus de bron. De grensovergang bij Rafah gaat sinds 1 november regelmatig open voor een beperkt aantal personen per dag.
Het wegvallen van het telefoon- en internetverkeer heeft ook gevolgen voor de levering van hulpgoederen aan Gaza. Volgens een bron van de Palestijnse Rode Halve Maan hebben de medewerkers geen contact meer met de organisatie of het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Daarom zou sinds donderdagavond geen vrachtwagens met goederen de grens naar Gaza meer zijn overgestoken.
UNRWA heeft aangekondigd dat er vrijdag geen hulp via Rafah zal worden geleverd. "Het communicatienetwerk in Gaza is uitgevallen omdat er geen brandstof is. Dit maakt het onmogelijk om de humanitaire konvooien te beheren of coördineren", laat het via berichtendienst X weten.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
2 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
17 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
17 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
21 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
21 uur geleden