Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egyptische bron: vertrek buitenlanders uit Gaza stopgezet

Egyptische bron: vertrek buitenlanders uit Gaza stopgezet

CAÏRO (ANP/DPA) - Het vertrek van buitenlanders, Palestijnen met een dubbele nationaliteit en gewonde Palestijnen uit de Gazastrook is stopgezet, zegt een veiligheidsbron in Egypte. Aanleiding hiervoor is het wegvallen van de telecommunicatie donderdag door de brandstoftekorten in Gaza.

"We wachten tot we de communicatie met Gaza kunnen hervatten om meer te weten te komen over de aankomst van de gewonden en buitenlanders. En om de vrachtwagens met humanitaire hulp te ontvangen", aldus de bron. De grensovergang bij Rafah gaat sinds 1 november regelmatig open voor een beperkt aantal personen per dag.

Het wegvallen van het telefoon- en internetverkeer heeft ook gevolgen voor de levering van hulpgoederen aan Gaza. Volgens een bron van de Palestijnse Rode Halve Maan hebben de medewerkers geen contact meer met de organisatie of het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Daarom zou sinds donderdagavond geen vrachtwagens met goederen de grens naar Gaza meer zijn overgestoken.

UNRWA heeft aangekondigd dat er vrijdag geen hulp via Rafah zal worden geleverd. "Het communicatienetwerk in Gaza is uitgevallen omdat er geen brandstof is. Dit maakt het onmogelijk om de humanitaire konvooien te beheren of coördineren", laat het via berichtendienst X weten.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

1 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

6 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

8 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

9 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

10 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

10 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

11 uur geleden