Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen
CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat zijn land niet zal meewerken aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnen. Hij stelde dat Egypte met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil samenwerken om vrede tussen Israël en de Palestijnen te bereiken met een tweestatenoplossing.
Het is voor zover bekend de eerste keer dat Sisi publiekelijk reageert op een oproep van Trump, die wil dat Egypte en Jordanië inwoners van de Gazastrook opnemen. "Wat betreft de uitspraken over de verdrijving van Palestijnen: dit kan nooit worden getolereerd of toegestaan vanwege de impact op de Egyptische nationale veiligheid", zei de Egyptische leider op een persconferentie met zijn Keniaanse ambtgenoot, William Ruto.
Ook de Jordaanse koning Abdullah vindt dat Palestijnen in de Gazastrook moeten blijven. "Jordanië houdt vast aan zijn positie over de noodzaak om de Palestijnen op hun grondgebied te houden en hun legitieme rechten te waarborgen, in overeenstemming met de tweestatenoplossing voor Israël en Palestina", staat in een verklaring van het koninklijk huis. In Jordanië verblijven ongeveer 2,3 miljoen Palestijnse vluchtelingen.
Trump deed de uitspraken afgelopen weekend, na een telefoongesprek met de Jordaanse koning. Hij noemde de door Israël gebombardeerde Gazastrook "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het gebied "leeg te maken". In de Gazastrook wonen meer dan 2 miljoen mensen. Veel inwoners zijn ontheemd geraakt door de oorlog tussen Israël en Hamas.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
9 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
3 uur geleden