Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen

Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat zijn land niet zal meewerken aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnen. Hij stelde dat Egypte met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil samenwerken om vrede tussen Israël en de Palestijnen te bereiken met een tweestatenoplossing.

Het is voor zover bekend de eerste keer dat Sisi publiekelijk reageert op een oproep van Trump, die wil dat Egypte en Jordanië inwoners van de Gazastrook opnemen. "Wat betreft de uitspraken over de verdrijving van Palestijnen: dit kan nooit worden getolereerd of toegestaan vanwege de impact op de Egyptische nationale veiligheid", zei de Egyptische leider op een persconferentie met zijn Keniaanse ambtgenoot, William Ruto.

Ook de Jordaanse koning Abdullah vindt dat Palestijnen in de Gazastrook moeten blijven. "Jordanië houdt vast aan zijn positie over de noodzaak om de Palestijnen op hun grondgebied te houden en hun legitieme rechten te waarborgen, in overeenstemming met de tweestatenoplossing voor Israël en Palestina", staat in een verklaring van het koninklijk huis. In Jordanië verblijven ongeveer 2,3 miljoen Palestijnse vluchtelingen.

Trump deed de uitspraken afgelopen weekend, na een telefoongesprek met de Jordaanse koning. Hij noemde de door Israël gebombardeerde Gazastrook "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het gebied "leeg te maken". In de Gazastrook wonen meer dan 2 miljoen mensen. Veel inwoners zijn ontheemd geraakt door de oorlog tussen Israël en Hamas.

Meer uit Buitenland

Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

1 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

5 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

8 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

8 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

9 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

11 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

11 uur geleden