Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen
CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat zijn land niet zal meewerken aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnen. Hij stelde dat Egypte met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil samenwerken om vrede tussen Israël en de Palestijnen te bereiken met een tweestatenoplossing.
Het is voor zover bekend de eerste keer dat Sisi publiekelijk reageert op een oproep van Trump, die wil dat Egypte en Jordanië inwoners van de Gazastrook opnemen. "Wat betreft de uitspraken over de verdrijving van Palestijnen: dit kan nooit worden getolereerd of toegestaan vanwege de impact op de Egyptische nationale veiligheid", zei de Egyptische leider op een persconferentie met zijn Keniaanse ambtgenoot, William Ruto.
Ook de Jordaanse koning Abdullah vindt dat Palestijnen in de Gazastrook moeten blijven. "Jordanië houdt vast aan zijn positie over de noodzaak om de Palestijnen op hun grondgebied te houden en hun legitieme rechten te waarborgen, in overeenstemming met de tweestatenoplossing voor Israël en Palestina", staat in een verklaring van het koninklijk huis. In Jordanië verblijven ongeveer 2,3 miljoen Palestijnse vluchtelingen.
Trump deed de uitspraken afgelopen weekend, na een telefoongesprek met de Jordaanse koning. Hij noemde de door Israël gebombardeerde Gazastrook "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het gebied "leeg te maken". In de Gazastrook wonen meer dan 2 miljoen mensen. Veel inwoners zijn ontheemd geraakt door de oorlog tussen Israël en Hamas.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.
2 uur geleden