Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen
CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat zijn land niet zal meewerken aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnen. Hij stelde dat Egypte met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil samenwerken om vrede tussen Israël en de Palestijnen te bereiken met een tweestatenoplossing.
Het is voor zover bekend de eerste keer dat Sisi publiekelijk reageert op een oproep van Trump, die wil dat Egypte en Jordanië inwoners van de Gazastrook opnemen. "Wat betreft de uitspraken over de verdrijving van Palestijnen: dit kan nooit worden getolereerd of toegestaan vanwege de impact op de Egyptische nationale veiligheid", zei de Egyptische leider op een persconferentie met zijn Keniaanse ambtgenoot, William Ruto.
Ook de Jordaanse koning Abdullah vindt dat Palestijnen in de Gazastrook moeten blijven. "Jordanië houdt vast aan zijn positie over de noodzaak om de Palestijnen op hun grondgebied te houden en hun legitieme rechten te waarborgen, in overeenstemming met de tweestatenoplossing voor Israël en Palestina", staat in een verklaring van het koninklijk huis. In Jordanië verblijven ongeveer 2,3 miljoen Palestijnse vluchtelingen.
Trump deed de uitspraken afgelopen weekend, na een telefoongesprek met de Jordaanse koning. Hij noemde de door Israël gebombardeerde Gazastrook "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het gebied "leeg te maken". In de Gazastrook wonen meer dan 2 miljoen mensen. Veel inwoners zijn ontheemd geraakt door de oorlog tussen Israël en Hamas.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
5 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
7 uur geleden