Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen

Egypte wil niet meewerken aan gedwongen verplaatsing Gazanen

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat zijn land niet zal meewerken aan de gedwongen verplaatsing van Palestijnen. Hij stelde dat Egypte met de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil samenwerken om vrede tussen Israël en de Palestijnen te bereiken met een tweestatenoplossing.

Het is voor zover bekend de eerste keer dat Sisi publiekelijk reageert op een oproep van Trump, die wil dat Egypte en Jordanië inwoners van de Gazastrook opnemen. "Wat betreft de uitspraken over de verdrijving van Palestijnen: dit kan nooit worden getolereerd of toegestaan vanwege de impact op de Egyptische nationale veiligheid", zei de Egyptische leider op een persconferentie met zijn Keniaanse ambtgenoot, William Ruto.

Ook de Jordaanse koning Abdullah vindt dat Palestijnen in de Gazastrook moeten blijven. "Jordanië houdt vast aan zijn positie over de noodzaak om de Palestijnen op hun grondgebied te houden en hun legitieme rechten te waarborgen, in overeenstemming met de tweestatenoplossing voor Israël en Palestina", staat in een verklaring van het koninklijk huis. In Jordanië verblijven ongeveer 2,3 miljoen Palestijnse vluchtelingen.

Trump deed de uitspraken afgelopen weekend, na een telefoongesprek met de Jordaanse koning. Hij noemde de door Israël gebombardeerde Gazastrook "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het gebied "leeg te maken". In de Gazastrook wonen meer dan 2 miljoen mensen. Veel inwoners zijn ontheemd geraakt door de oorlog tussen Israël en Hamas.

Meer uit Buitenland

Politico: Huis stemt volgende week over vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is van plan volgende week een stemming in te lassen over een maatregel die volledige openbaarmaking van dossiers van het ministerie van Justitie met betrekking tot de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein verplicht stelt. Dat meldt nieuwssite Politico.

17 minuten geleden
Huis VS stemt voor wetsvoorstel dat shutdown beëindigt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor aanname van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan de 43 dagen durende overheidssluiting. Maandag was de Senaat al akkoord gegaan met het voorstel.

18 minuten geleden
Klimaatdenktank ziet vooruitzichten al vier jaar niet verbeteren

BELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.

1 uur geleden
Nieuw Democratisch lid Huis steunt vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Democratische afgevaardigde Adelita Grijalva van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft op haar eerste dag in functie de petitie ondertekend die moet leiden tot vrijgave van dossiers met betrekking tot de overleden veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De Democraten hopen dat het dossier informatie bevat die schadelijk is voor de Republikeinse president Donald Trump.

1 uur geleden
G7 spreekt opnieuw steun uit voor Oekraïne

ONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

4 uur geleden
Iraakse premier claimt verkiezingswinst

BAGHDAD (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft de verkiezingswinst geclaimd. Al-Sudani deed dat in een tv-toespraak, waarin hij de verkiezingswinst neerzette als een opsteker voor alle Irakezen. "Wij feliciteren jullie met de eerste plek die jullie coalitie heeft behaald in de parlementsverkiezingen", aldus de premier.

5 uur geleden
IDF: meerdere Palestijnen gedood achter gele lijn bij Rafah

RAFAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt het vuur te hebben geopend op vier Palestijnen die zich achter de zogenoemde gele lijn bevonden, waarachter Israël zich volgens de afspraken van het bestand heeft teruggetrokken in de Gazastrook. Daarbij zouden drie doden zijn gevallen.

5 uur geleden