Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte: we staan niet toe dat bevolking uit Gaza wordt verdreven

Egypte: we staan niet toe dat bevolking uit Gaza wordt verdreven

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Egypte zal niet toelaten dat de Palestijnen uit de Gazastrook worden verdreven en opent zijn grens niet voor mensen uit Gaza. Dit zei de chef van de Egyptische staatsinformatiedienst, Diaa Rashwan. De twee maanden geleden begonnen Israëlische aanvallen op de kuststrook hebben 85 procent van de bevolking ontheemd. Vele mensen zijn naar het zuiden gedreven waar ze in of bij Rafah aan de Egyptische grens verblijven. Bij Rafah is de enige opening in de omheinde Gazastrook waar burgers en goederen onder strenge voorwaarden in of uit kunnen.

Israël wordt er door tegenstanders van beschuldigd de aanvallen met opzet zo uit te voeren, zodat de bevolking richting de Egyptische grens vlucht. Volgens Rashwan denkt de Egyptische regering ook dat de Israëli's op de bezette Westelijke Jordaanoever nu met geweld proberen de Palestijnen naar Jordanië te drijven.

Hulpgoederen moeten langs de grenspost bij Rafah de Gazastrook in. Rashwan zei dat Egypte probeert de omvang van de hulpgoederenstroom op te voeren. Tijdens een bestand in de laatste week van november reden er dagelijks tweehonderd trucks met hulpgoederen de Gazastrook in. De afgelopen dagen waren dat er hooguit honderd per dag. Egypte en de VN hebben er ook bij Israël op aangedrongen dat de Israëlische controle van de hulpgoederen sneller gaat. Die controle is op Israëlisch grondgebied enkele kilometers ten zuiden van de Egyptisch-Palestijnse grensovergang bij Rafah.

Israël bombardeert nog steeds voortdurend de Gazastrook inclusief Rafah. Donderdag zijn er ook hevige gevechten gemeld tussen Palestijnse strijders en Israëlische militairen ten oosten van de stad Khan Younis, circa 12 kilometer van Rafah. Woensdag kwamen bij een bombardement op Rafah volgens lokale berichten twintig mensen om het leven. Er is geen veilige plek in Rafah, aldus een medewerker van de VN. In totaal zijn volgens de Palestijnse autoriteiten in twee maanden van aanvallen meer dan 16.200 doden gevallen, overwegend vrouwen en kinderen.

Meer uit Buitenland

Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, zegt de president in de Britse krant. Trump zaaide al eerder twijfel over zijn steun voor het bondgenootschap, maar gebruikte niet eerder zulke bewoordingen.

16 minuten geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

2 uur geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

5 uur geleden
Trump beweert oorlog Iran binnen twee, drie weken te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."

5 uur geleden
Trump: woensdag waarschijnlijk persoonlijk naar Hooggerechtshof

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.

10 uur geleden
Trump beveelt ingrijpende hervorming van stemmen per post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.

10 uur geleden