Egypte waarschuwt Israël geen Palestijnen uit Gaza te verdrijven
CAÏRO/NEW YORK (ANP) - Egypte waarschuwt Israël bij het offensief in de Palestijnse Gazastrook geen enkele inwoner naar het Egyptische Sinaï-schiereiland te verdrijven. De regering in Caïro wil ook niet dat Israël de Palestijnse stad Rafah aan de grens met Egypte binnenvalt. Anders dreigt die het vredesverdrag met Israël op te schorten, zegt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal te hebben vernomen.
Egypte en Israël sloten eind jaren zeventig vrede na tientallen jaren oorlog. Caïro vreest dat Israël de Palestijnen permanent wil verdrijven. Egypte wil ook Palestijnse vluchtelingenkampen in eigen land voorkomen.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven Rafah te ontruimen, zodat het Israëlische leger daar de Palestijnse Hamas-beweging kan uitschakelen. In de grensplaats verblijven inmiddels bijna 1,5 miljoen mensen, van wie een groot deel moest vluchten uit de rest van de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
9 uur geleden