Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte waarschuwt Israël geen Palestijnen uit Gaza te verdrijven

Egypte waarschuwt Israël geen Palestijnen uit Gaza te verdrijven

CAÏRO/NEW YORK (ANP) - Egypte waarschuwt Israël bij het offensief in de Palestijnse Gazastrook geen enkele inwoner naar het Egyptische Sinaï-schiereiland te verdrijven. De regering in Caïro wil ook niet dat Israël de Palestijnse stad Rafah aan de grens met Egypte binnenvalt. Anders dreigt die het vredesverdrag met Israël op te schorten, zegt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal te hebben vernomen.

Egypte en Israël sloten eind jaren zeventig vrede na tientallen jaren oorlog. Caïro vreest dat Israël de Palestijnen permanent wil verdrijven. Egypte wil ook Palestijnse vluchtelingenkampen in eigen land voorkomen.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven Rafah te ontruimen, zodat het Israëlische leger daar de Palestijnse Hamas-beweging kan uitschakelen. In de grensplaats verblijven inmiddels bijna 1,5 miljoen mensen, van wie een groot deel moest vluchten uit de rest van de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen nu vooral op spoorweginfrastructuur

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."

1 minuut geleden
Britse seriemoordenaar bekent moord op meisje in 1999

LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.

21 minuten geleden
Chinese oud-minister krijgt levenslang voor omkoping

BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.

52 minuten geleden
Kremlin bevestigt volgende overlegronde met Oekraïne in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Vijftal opgepakt in Duitsland voor leveren van wapens aan Rusland

BERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.

1 uur geleden
Noorse premier wil uitleg van kroonprinses over Epstein-contact

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

3 uur geleden