Egypte vraagt Palestijnen om in Gaza te blijven
CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi zegt dat de Palestijnen in de Gazastrook "standvastig op hun land moeten blijven". De Palestijnen lijken er dus niet op te kunnen rekenen dat Egypte de Rafah-grensovergang, de enige van Gaza die niet wordt gecontroleerd door Israël, zal openen.
Die overgang is al sinds 2007 niet meer open voor burgers, toen Hamas de macht overnam in Gaza. Sindsdien wordt Rafah bijna uitsluitend nog gebruikt voor humanitaire doeleinden. Sisi zegt dat zijn land wel vastbesloten is om die hulp door te laten gaan. Maar zelfs dat is lastig omdat die grensovergang zelf de afgelopen dagen al meerdere keren doelwit was van Israëlische aanvallen.
Sinds Hamas zaterdag de aanval opende op Israël wordt de Gazastrook veelvuldig gebombardeerd in de strijd tegen Hamas. De roep om een humanitaire corridor voor de bevolking wordt daarom steeds luider, zeker nu Israël ook een totale blokkade van de Gazastrook heeft ingevoerd. Dat betekent dat er geen voedsel, drinkwater, brandstoffen, en medicijnen meer die kant op komen. Voorraden raken snel op en de situatie voor de ruim 2 miljoen inwoners wordt steeds ernstiger.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
18 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.
5 uur geledenMIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
11 uur geleden