Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte vraagt om nieuwe lening IMF vanwege Oekraïne-schok

Egypte vraagt om nieuwe lening IMF vanwege Oekraïne-schok

WASHINGTON (ANP/AFP) - Egypte gaat een nieuwe lening aanvragen bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Volgens de in Washington gevestigde instelling heeft de invasie in Oekraïne ervoor gezorgd dat de inflatie in het Noord-Afrikaanse land hard is opgelopen.

"Het snel veranderende mondiale klimaat en de gevolgen van de oorlog in Oekraïne stellen landen over de hele wereld, waaronder Egypte, voor belangrijke uitdagingen", zei het hoofd van het IMF in Egypte, Celine Allard, in een verklaring. "In die context hebben de Egyptische autoriteiten het IMF om steun gevraagd bij de uitvoering van hun veelomvattende economische programma."

Egypte is sterk afhankelijk van de invoer van tarwe uit Rusland en Oekraïne. De inflatie in het land steeg tot 10 procent in februari te midden van een bredere piek in de wereldwijde grondstofprijzen veroorzaakt door de oorlog. Volgens het IMF zou een reeks macro-economische en structurele beleidsmaatregelen het effect van deze schok op de Egyptische economie kunnen verzachten. Daarbij is het zaak om de kwetsbare mensen te beschermen, maar ook de veerkracht en de groeivooruitzichten van Egypte op middellange termijn in stand te houden, zo klonk het.

Afgelopen juni ontving Caïro de laatste uitbetaling van een programma van in totaal 5,4 miljard dollar om het land te helpen tijdens de coronacrisis. Egypte heeft eerder strenge bezuinigingsmaatregelen doorgevoerd. Zo werd gesneden in lokale subsidies. Ook werd de waarde van de munt vanaf 2016 niet meer kunstmatig hoog gehouden door de overheid. Vooral arme Egyptenaren en mensen uit de middenklasse zijn getroffen door de maatregelen. Daardoor piekte de inflatie in 2017 op 34 procent.

Meer uit Financieel

Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

34 minuten geleden
ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

1 uur geleden
Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

2 uur geleden
Staat pleit voor verlengen ingreep ondernemingskamer bij Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.

2 uur geleden
Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

2 uur geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

2 uur geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

3 uur geleden