Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte 'voorzichtig optimistisch' over inkomsten Suezkanaal

Egypte 'voorzichtig optimistisch' over inkomsten Suezkanaal

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is "voorzichtig optimistisch" dat een staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas uiteindelijk zal leiden tot een herstel van de inkomsten uit het Suezkanaal. Die inkomsten zijn door de oorlog met minstens 60 procent gedaald, maakte de Egyptische minister voor Buitenlandse Handel en Investeringen bekend.

"Het zal niet een onmiddellijke ommekeer zijn naar het Suezkanaal zoals wij voor ogen hebben. We zullen het bestuderen en we zullen met scheepseigenaren praten", zei minister Hassan El Khatib op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

De verstoringen in de Rode Zee door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart hebben Egypte vorig jaar ruim 6,7 miljard euro aan inkomsten uit het Suezkanaal gekost, omdat veel grote rederijen zoals Maersk door die aanvallen de Rode Zee mijden en omvaren via Afrika.

De Houthi's hebben gezegd dat door de wapenstilstand ze alleen nog maar aanvallen uit solidariteit met Hamas zullen uitvoeren op schepen die banden hebben met Israël en dat er geen aanvallen meer op andere schepen zullen zijn.

Het Suezkanaal is een belangrijke vaarroute tussen Europa en Azië en een belangrijke inkomstenbron voor Egypte.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Emirates werkt aan hervatting vluchten naar Israël

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.

16 minuten geleden
Industrie eurozone krimpt opnieuw in januari

LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.

1 uur geleden
Bloomberg: Walt Disney heeft nieuwe topman in vizier

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.

2 uur geleden
Chipbedrijven zakken op Damrak door zorgen over AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.

3 uur geleden
Dip in aantal hypotheekaanvragen, vooral minder huizenkopers

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen heeft in januari een stevige daling laten zien vergeleken met de eerste maand van vorig jaar. Volgens het Hypotheken Data Netwerk (HDN) namen vooral de aanvragen voor de aankoop van een woning af. Dit waren er ruim een kwart minder dan een jaar terug.

3 uur geleden
Landelijke staking openbaar vervoer in Duitse steden

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het openbaar vervoer in de meeste Duitse steden wordt maandag ontregeld door een landelijke staking die vakbond Verdi heeft uitgeroepen. Met de actie wil Verdi meer druk zetten op werkgevers voor betere afspraken rond werk- en rusttijden en bonussen voor werken in weekenden en nachten.

3 uur geleden
Snapchat blokkeert 415.000 accounts van minderjarigen in Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.

4 uur geleden