Egypte 'voorzichtig optimistisch' over inkomsten Suezkanaal
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Egypte is "voorzichtig optimistisch" dat een staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas uiteindelijk zal leiden tot een herstel van de inkomsten uit het Suezkanaal. Die inkomsten zijn door de oorlog met minstens 60 procent gedaald, maakte de Egyptische minister voor Buitenlandse Handel en Investeringen bekend.
"Het zal niet een onmiddellijke ommekeer zijn naar het Suezkanaal zoals wij voor ogen hebben. We zullen het bestuderen en we zullen met scheepseigenaren praten", zei minister Hassan El Khatib op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
De verstoringen in de Rode Zee door aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart hebben Egypte vorig jaar ruim 6,7 miljard euro aan inkomsten uit het Suezkanaal gekost, omdat veel grote rederijen zoals Maersk door die aanvallen de Rode Zee mijden en omvaren via Afrika.
De Houthi's hebben gezegd dat door de wapenstilstand ze alleen nog maar aanvallen uit solidariteit met Hamas zullen uitvoeren op schepen die banden hebben met Israël en dat er geen aanvallen meer op andere schepen zullen zijn.
Het Suezkanaal is een belangrijke vaarroute tussen Europa en Azië en een belangrijke inkomstenbron voor Egypte.
Meer uit Financieel
WOZ-waarde stijgt dit jaar meer dan 10 procent
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
14 uur geleden