Egypte stuurt 'herbouwhulp' naar Gazastrook
CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft mensen en materiaal naar de Gazastrook gestuurd om te helpen bij de wederopbouw. De dichtbevolkte strook is vorige maand door Israëlische bombardementen zwaar beschadigd. Ruim 250 Palestijnen zijn omgekomen.
De Egyptische bulldozers, kranen, arbeiders en ingenieurs zijn in Rafah de grens overgestoken. Het is de enige toegang vanuit Egypte tot de geïsoleerde strook, waar circa twee miljoen mensen opeengepakt en opgesloten leven. Al-Sisi heeft een half miljard dollar beloofd voor de wederopbouw. Zijn land speelde een cruciale rol bij het sluiten van een wapenstilstand tussen Israël en de Palestijnse strijders in Gaza, die raketten op Israël afvuurden.
Israël isoleert de strook waar veel nakomelingen leven van Palestijnen die in andere delen van Palestina op vlucht werden gedreven als gevolg van de vestiging van de Joodse staat Israël in 1948. Egyptische militairen bestuurden de met vluchtelingen volgestroomde Gazastrook grofweg van 1949 tot 1967. Egypte houdt de korte grens met de strook doorgaans gesloten.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Een nieuwshelikopter van een lokale NBC-zender is dinsdagavond neergestort in Los Angeles. Drie inzittenden kwamen om het leven en een vierde persoon is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender. De helikopter was onderweg om verslag te doen van een verkeersongeluk.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een resolutie aangenomen die erop gericht is om de oorlog in Iran te beëindigen. Dat melden diverse Amerikaanse media.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Saudische luchtverdediging heeft dinsdag een drone van de Houthi's uit Jemen onderschept en vernietigd voordat die de heilige stad Mekka bereikte. Dit maakte de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die de regering in Jemen steunt woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.
11 uur geleden