Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte stuurt 'herbouwhulp' naar Gazastrook

Egypte stuurt 'herbouwhulp' naar Gazastrook

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft mensen en materiaal naar de Gazastrook gestuurd om te helpen bij de wederopbouw. De dichtbevolkte strook is vorige maand door Israëlische bombardementen zwaar beschadigd. Ruim 250 Palestijnen zijn omgekomen.

De Egyptische bulldozers, kranen, arbeiders en ingenieurs zijn in Rafah de grens overgestoken. Het is de enige toegang vanuit Egypte tot de geïsoleerde strook, waar circa twee miljoen mensen opeengepakt en opgesloten leven. Al-Sisi heeft een half miljard dollar beloofd voor de wederopbouw. Zijn land speelde een cruciale rol bij het sluiten van een wapenstilstand tussen Israël en de Palestijnse strijders in Gaza, die raketten op Israël afvuurden.

Israël isoleert de strook waar veel nakomelingen leven van Palestijnen die in andere delen van Palestina op vlucht werden gedreven als gevolg van de vestiging van de Joodse staat Israël in 1948. Egyptische militairen bestuurden de met vluchtelingen volgestroomde Gazastrook grofweg van 1949 tot 1967. Egypte houdt de korte grens met de strook doorgaans gesloten.

Meer uit Buitenland

Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

3 uur geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

5 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

9 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

11 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

11 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

11 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

12 uur geleden