Egypte stuurt 'herbouwhulp' naar Gazastrook
CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft mensen en materiaal naar de Gazastrook gestuurd om te helpen bij de wederopbouw. De dichtbevolkte strook is vorige maand door Israëlische bombardementen zwaar beschadigd. Ruim 250 Palestijnen zijn omgekomen.
De Egyptische bulldozers, kranen, arbeiders en ingenieurs zijn in Rafah de grens overgestoken. Het is de enige toegang vanuit Egypte tot de geïsoleerde strook, waar circa twee miljoen mensen opeengepakt en opgesloten leven. Al-Sisi heeft een half miljard dollar beloofd voor de wederopbouw. Zijn land speelde een cruciale rol bij het sluiten van een wapenstilstand tussen Israël en de Palestijnse strijders in Gaza, die raketten op Israël afvuurden.
Israël isoleert de strook waar veel nakomelingen leven van Palestijnen die in andere delen van Palestina op vlucht werden gedreven als gevolg van de vestiging van de Joodse staat Israël in 1948. Egyptische militairen bestuurden de met vluchtelingen volgestroomde Gazastrook grofweg van 1949 tot 1967. Egypte houdt de korte grens met de strook doorgaans gesloten.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
11 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".
15 minuten geledenNAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.
50 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun langeafstandsbommenwerpers van de Britse militaire basis Fairford gehaald vanwege zorgen over een mogelijke aanval met Iraanse drones. Dat meldden diverse Amerikaanse media waaronder Axios en The Wall Street Journal. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ook van een dreiging, meldt de BBC.
2 uur geleden