Egypte stelt vliegveld bij Gazastrook open voor noodhulp
CAÏRO (ANP/DPA) - Landen en organisaties die hulp willen sturen naar de Gazastrook, kunnen hun voorraden naar de luchthaven van al-Arish in Egypte brengen. Dit vliegveld ligt in de buurt van de Palestijnse enclave, die door Israël wordt belegerd na een aanval van de islamitische beweging Hamas op Israël.
Caïro heeft al-Arish aangewezen als bestemming voor de ontvangst van alle hulp van landen en organisaties wereldwijd voor de bevolking in de Gazastrook, melden Egyptische media. De noodhulp moet het lijden verlichten van het Palestijnse volk in de Gazastrook door de gewelddadige en voortdurende Israëlische bombardementen, aldus het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Egypte wil verder dat Israël stopt met zijn aanvallen op de grensovergang Rafah tussen Egypte en de Gazastrook, zodat deze gebruikt kan worden voor het leveren van hulp aan de enclave. Caïro ontkent berichten dat Egypte de grensovergang zou hebben gesloten.
"Egypte eist dat Israël geen aanvallen uitvoert op de Palestijnse kant van de grensovergang, zodat deze kan dienen als grensovergang en levensader", zegt het buitenlandministerie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
54 minuten geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk verhoogt het dreigingsniveau van 'substantieel' naar 'ernstig', het op één na hoogste niveau. Dit gebeurt naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green op woensdag. Daarbij werden twee Joodse mannen neergestoken. Donderdag bleek dat de verdachte, die na interventie van een Joodse burgerwacht en de Britse politie kon worden ingerekend, eerder bekend was bij een terrorismepreventieprogramma.
2 uur geleden