Egypte stelt vliegveld bij Gazastrook open voor noodhulp
CAÏRO (ANP/DPA) - Landen en organisaties die hulp willen sturen naar de Gazastrook, kunnen hun voorraden naar de luchthaven van al-Arish in Egypte brengen. Dit vliegveld ligt in de buurt van de Palestijnse enclave, die door Israël wordt belegerd na een aanval van de islamitische beweging Hamas op Israël.
Caïro heeft al-Arish aangewezen als bestemming voor de ontvangst van alle hulp van landen en organisaties wereldwijd voor de bevolking in de Gazastrook, melden Egyptische media. De noodhulp moet het lijden verlichten van het Palestijnse volk in de Gazastrook door de gewelddadige en voortdurende Israëlische bombardementen, aldus het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Egypte wil verder dat Israël stopt met zijn aanvallen op de grensovergang Rafah tussen Egypte en de Gazastrook, zodat deze gebruikt kan worden voor het leveren van hulp aan de enclave. Caïro ontkent berichten dat Egypte de grensovergang zou hebben gesloten.
"Egypte eist dat Israël geen aanvallen uitvoert op de Palestijnse kant van de grensovergang, zodat deze kan dienen als grensovergang en levensader", zegt het buitenlandministerie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
4 uur geleden