Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - De leiders van de Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten zijn dinsdag naar Egypte gereisd om te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook. Volgens Egyptische media voerden CIA-directeur William Burns en Mossad-chef David Barnea gesprekken met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani en Egyptische functionarissen.
De internationale druk voor een nieuw bestand neemt toe, nu ook Israëls belangrijkste bondgenoot de Verenigde Staten zich hebben uitgesproken tegen een groot offensief in de stad Rafah. Er wordt al maandenlang gesproken over een nieuw bestand, nadat Israël en Hamas in november een week lang de wapens neerlegden. Qatar en Egypte bemiddelen de meeste gesprekken.
Hamas zegt de uitkomst van de gesprekken af te wachten en open te staan voor elk initiatief dat een einde kan maken aan de oorlog. De Palestijnse militante beweging stelde eerder een bestand voor van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars zouden vrijkomen, maar daar wilde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niets van weten. Hij zegt dat Israël niet veilig kan zijn tot Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
2 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden