Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - De leiders van de Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten zijn dinsdag naar Egypte gereisd om te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook. Volgens Egyptische media voerden CIA-directeur William Burns en Mossad-chef David Barnea gesprekken met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani en Egyptische functionarissen.
De internationale druk voor een nieuw bestand neemt toe, nu ook Israëls belangrijkste bondgenoot de Verenigde Staten zich hebben uitgesproken tegen een groot offensief in de stad Rafah. Er wordt al maandenlang gesproken over een nieuw bestand, nadat Israël en Hamas in november een week lang de wapens neerlegden. Qatar en Egypte bemiddelen de meeste gesprekken.
Hamas zegt de uitkomst van de gesprekken af te wachten en open te staan voor elk initiatief dat een einde kan maken aan de oorlog. De Palestijnse militante beweging stelde eerder een bestand voor van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars zouden vrijkomen, maar daar wilde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niets van weten. Hij zegt dat Israël niet veilig kan zijn tot Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
8 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
14 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
19 uur geleden