Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza

Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De leiders van de Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten zijn dinsdag naar Egypte gereisd om te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook. Volgens Egyptische media voerden CIA-directeur William Burns en Mossad-chef David Barnea gesprekken met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani en Egyptische functionarissen.

De internationale druk voor een nieuw bestand neemt toe, nu ook Israëls belangrijkste bondgenoot de Verenigde Staten zich hebben uitgesproken tegen een groot offensief in de stad Rafah. Er wordt al maandenlang gesproken over een nieuw bestand, nadat Israël en Hamas in november een week lang de wapens neerlegden. Qatar en Egypte bemiddelen de meeste gesprekken.

Hamas zegt de uitkomst van de gesprekken af te wachten en open te staan voor elk initiatief dat een einde kan maken aan de oorlog. De Palestijnse militante beweging stelde eerder een bestand voor van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars zouden vrijkomen, maar daar wilde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niets van weten. Hij zegt dat Israël niet veilig kan zijn tot Hamas volledig is uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

VN: Iran executeerde zeker 21 mensen sinds uitbreken oorlog

NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.

28 minuten geleden
Rapport: minder regenwoud weg in 2025, maar brandrisico groeit

WASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.

32 minuten geleden
Frankrijk roept eigen burgers op tot vertrek uit Mali

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.

58 minuten geleden
Trump uit opnieuw bedreiging richting Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.

1 uur geleden
Frankrijk kondigt deadlines aan voor afbouw kolen, olie en gas

SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.

1 uur geleden
Filmpjes vervangen tanks bij jaarlijkse militaire parade Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.

2 uur geleden
Ex-president Zuid-Korea krijgt 7 jaar cel voor verzet arrestatie

SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.

2 uur geleden