Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza

Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De leiders van de Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten zijn dinsdag naar Egypte gereisd om te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook. Volgens Egyptische media voerden CIA-directeur William Burns en Mossad-chef David Barnea gesprekken met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani en Egyptische functionarissen.

De internationale druk voor een nieuw bestand neemt toe, nu ook Israëls belangrijkste bondgenoot de Verenigde Staten zich hebben uitgesproken tegen een groot offensief in de stad Rafah. Er wordt al maandenlang gesproken over een nieuw bestand, nadat Israël en Hamas in november een week lang de wapens neerlegden. Qatar en Egypte bemiddelen de meeste gesprekken.

Hamas zegt de uitkomst van de gesprekken af te wachten en open te staan voor elk initiatief dat een einde kan maken aan de oorlog. De Palestijnse militante beweging stelde eerder een bestand voor van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars zouden vrijkomen, maar daar wilde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niets van weten. Hij zegt dat Israël niet veilig kan zijn tot Hamas volledig is uitgeschakeld.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

38 minuten geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

39 minuten geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

1 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

2 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

6 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

6 uur geleden