Egypte praat met leiders CIA, Mossad en Qatar over bestand Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - De leiders van de Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten zijn dinsdag naar Egypte gereisd om te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook. Volgens Egyptische media voerden CIA-directeur William Burns en Mossad-chef David Barnea gesprekken met de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani en Egyptische functionarissen.
De internationale druk voor een nieuw bestand neemt toe, nu ook Israëls belangrijkste bondgenoot de Verenigde Staten zich hebben uitgesproken tegen een groot offensief in de stad Rafah. Er wordt al maandenlang gesproken over een nieuw bestand, nadat Israël en Hamas in november een week lang de wapens neerlegden. Qatar en Egypte bemiddelen de meeste gesprekken.
Hamas zegt de uitkomst van de gesprekken af te wachten en open te staan voor elk initiatief dat een einde kan maken aan de oorlog. De Palestijnse militante beweging stelde eerder een bestand voor van 4,5 maand waarbij alle gijzelaars zouden vrijkomen, maar daar wilde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niets van weten. Hij zegt dat Israël niet veilig kan zijn tot Hamas volledig is uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
11 uur geleden