
Egypte onderzoekt uitbreiding Suezkanaal
CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte onderzoekt de mogelijkheden om de capaciteit van het Suezkanaal uit te breiden, om zo de doorvoersnelheid te verhogen en risico's op blokkades te verlagen. Delen van deze belangrijke vaarroute tussen Azië en Europa, die nu nog uit een enkele vaarstrook bestaan, moeten dubbele vaarstroken gaan worden om meer schepen door te laten voeren. Het gaat bij elkaar om 80 kilometer kanaal.
De eerste ideeën voor de uitbreiding ontstonden in 2021 nadat het containerschip Ever Given bijna een week lang het kanaal blokkeerde. De kosten van het project zijn nog niet duidelijk. Eerder deed Egypte al een uitbreiding van het kanaal ter waarde van ruim 7 miljard euro. Met de voorgestelde uitbreiding wordt het Suezkanaal volgens directeur Osama Rabie van de Suez Canal Authority (SCA) "100 procent veilig".
De omzet van het Suezkanaal daalt al enige tijd omdat schepen de route mijden om de aanvallen van Houthi-rebellen in de Rode Zee. Containerrederij Maersk, de op één na grootste rederij ter wereld, vreest dat de verstoringen kunnen voortlopen tot in de tweede helft van dit jaar. De op twee na grootste ter wereld, de Franse containerrederij CMA CGM, vaart inmiddels wel weer via de Rode Zee.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.
11 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.
11 uur geleden