Egypte nog altijd populaire reisbestemming, ondanks oorlog Israël
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisbranche ervaart nog steeds een hoge vraag naar reizen richting Egypte, ondanks het conflict in buurland Israël. "Ook voor de komende meivakantie is er goed geboekt", meldt reiskoepel ANVR, die constateert dat reizigers zich goed laten voorlichten over bijvoorbeeld de afstanden ten opzichte van Israël. Jordanië, dat in het westen aan Israël grenst, lijkt daarentegen minder in trek bij toeristen.
Volgens een woordvoerster van de ANVR is de vraag naar reizen naar toeristische plekken in de Sinaï, het Egyptische schiereiland, wel gedaald. Daar ligt bijvoorbeeld de badplaats Sharm-el-Sheikh. "Badplaatsen als Hurghada, El Gouna, Marsa Alam en toeristische hotspots aan de Nijl zijn nog altijd populair", zegt zij daarbij, verwijzend naar bestemmingen aan de Rode Zee.
Ook reisorganisatie TUI ziet veel vraag naar Egypte als vakantieland, als "zonzekere bestemming in het voorjaar". Dat was kort na de aanval van Hamas op Israël begin oktober wel anders, toen TUI een "merkbare impact" zag op nieuwe boekingen naar het land. Die dip zag ook Corendon, maar ook die reisorganisatie spreekt nu van een aangetrokken vraag.
Jordanië
De vraag naar Jordanië daarentegen, is volgens de ANVR sinds oktober vorig jaar gehalveerd. Wel merkt de reiskoepel daarbij op dat daar al sprake was van een dalende trend. TUI biedt rondreizen aan richting Jordanië. "We hebben contact met deze reizigers en zij zijn daar nu niet ongerust. Wij volgen de situatie nauwgezet en zullen reizen aanpassen wanneer daar aanleiding voor is", meldt de woordvoerster. Corendon biedt geen reizen meer aan richting Jordanië, al heeft dat volgens een zegsman eerder te maken met een zakelijke afweging.
Afgelopen weekend escaleerde de situatie in Israël nog na een aanval van Iran, waarna nu wereldwijd de gevolgen worden afgewacht. Het ministerie van Buitenlandse Zaken besloot die dag het reisadvies voor heel Israël aan te passen naar kleurcode rood. Dat betekent dat alle reizen naar het land worden afgeraden. Zowel TUI als Corendon vinden het nu echter nog te vroeg om aan te geven of de recente ontwikkelingen impact zullen hebben op de vraag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
11 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
12 uur geleden