Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte nodigt Musk uit om naar 'buitenaardse' bouwwerken te komen

Egypte nodigt Musk uit om naar 'buitenaardse' bouwwerken te komen

CAIRO (ANP/AFP) - Egypte heeft de Amerikaanse zakenman en stichter van Tesla en SpaceX uitgenodigd om bouwwerken uit de oudheid te komen bekijken. De excentrieke miljardair Elon Musk twitterde recent dat de piramiden door buitenaardse wezens moeten zijn gebouwd. Egypte reageerde als door een wesp gestoken. Minister Rania al-Mashat van Investeringen en Internationale Samenwerking, heeft Musk nu gevraagd zelf te komen kijken.

"Ik bewonder uw werk en nodig u uit om samen met SpaceX te komen onderzoeken hoe de piramiden tot stand zijn gekomen en ook naar de tombes van de bouwers ervan te gaan, we zien uit naar uw komst", aldus de bewindsvrouw.

De wereldberoemde piramiden van Gizeh bij Caïro vormen de voornaamste toeristische trekpleister van het land. Ze zijn in juli, na drie maanden sluiting wegens het coronavirus, heropend. De Egyptische piramiden werden gebouwd als praalgraf voor farao's.

Meer uit Buitenland

Onderzoek: weinig animo in Oekraïne voor onvoorwaardelijk bestand

KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.

11 minuten geleden
Hulporganisaties bezorgd over nieuwe escalatie in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.

35 minuten geleden
Waarnemers: stembusgang Armenië goed verlopen, ondanks inmenging

JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.

1 uur geleden
Media: ook Israël stopt aanvallen na gesprek Netanyahu met Trump

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.

1 uur geleden
Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

1 uur geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

2 uur geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

2 uur geleden