Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza
CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.
"Wij hopen dat na deze overeenkomst het comité snel zal worden aangekondigd en naar de Gazastrook zal worden gestuurd om het dagelijks leven en de essentiële diensten te beheren", zei de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Badr Abdelatty na afloop van besprekingen erover in Caïro. Hij maakte geen namen bekend.
Hamas zei eerder dat het met Egyptische bemiddelaars gesprekken was begonnen over het comité, dat deel uitmaakt van een Amerikaans plan voor het beëindigen van de oorlog in Gaza. Hamas en andere Palestijnse groeperingen zeggen nu dat ze hebben ingestemd "de inspanningen van de bemiddelaars te steunen bij het vormen" van het comité. Ook het Palestijnse bestuur op de Westelijke Jordaanoever heeft zijn steun uitgesproken.
Het Amerikaanse plan voor Gaza bestaat uit twintig punten. De eerste fase ging in oktober in met onder meer een staakt-het-vuren en de overdracht van gijzelaars in ruil voor de vrijlating van Palestijnse gevangenen. De gijzelaars die toen nog in handen van Hamas waren, zijn sindsdien bijna allemaal teruggekeerd. Israël hekelt dat het lichaam van één Israëlische gijzelaar nog niet is overgedragen. Hamas zegt er nog naar te zoeken.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
19 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.
37 minuten geledenURDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.
2 uur geleden