Egypte krijgt meer Amerikaans geld als beloning voor inzet Gaza
CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte krijgt dit jaar van de Verenigde Staten de volledige 1,3 miljard dollar aan militaire steun, nadat de vorige jaren telkens een deel van het bedrag werd ingehouden. Dat maakte een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.
Het besluit heeft te maken met de "voortdurende inzet van Egypte voor de nationale veiligheidsprioriteiten van de VS", zei de woordvoerder. Die verwees specifiek naar de bijdrage van Egypte bij de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in Gaza en om de Israëlische gijzelaars vrij te krijgen.
Van de 1,3 miljard dollar die Egypte elk jaar krijgt, gelden voor 320 miljoen dollar voorwaarden. Zo moet het land de mensenrechtensituatie verbeteren en politieke gevangenen vrijlaten om het geld te krijgen. De voorbije jaren werd telkens een deel van de som ingehouden omdat niet aan alle vereisten was voldaan.
Marteling en politieke vervolgingen
Dit jaar schrapt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken een vereiste waardoor Egypte voor het eerst sinds 2020 het volledige bedrag krijgt. De woordvoerder van de buitenlandminister zegt dat er wel "een strenge dialoog met Egypte wordt voortgezet om verbeteringen te realiseren op het vlak van mensenrechten".
Critici stellen dat er in Egypte onder president Abdel Fattah al Sisi martelingen en politieke vervolgingen plaatsvinden. Al Sisi ontkent dat er politieke gevangenen zijn in Egypte en zegt dat hij door stabiliteit en veiligheid te garanderen mensenrechten juist bevordert.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
8 uur geleden