Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte krijgt meer Amerikaans geld als beloning voor inzet Gaza

Egypte krijgt meer Amerikaans geld als beloning voor inzet Gaza

CAÏRO (ANP/RTR) - Egypte krijgt dit jaar van de Verenigde Staten de volledige 1,3 miljard dollar aan militaire steun, nadat de vorige jaren telkens een deel van het bedrag werd ingehouden. Dat maakte een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.

Het besluit heeft te maken met de "voortdurende inzet van Egypte voor de nationale veiligheidsprioriteiten van de VS", zei de woordvoerder. Die verwees specifiek naar de bijdrage van Egypte bij de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in Gaza en om de Israëlische gijzelaars vrij te krijgen.

Van de 1,3 miljard dollar die Egypte elk jaar krijgt, gelden voor 320 miljoen dollar voorwaarden. Zo moet het land de mensenrechtensituatie verbeteren en politieke gevangenen vrijlaten om het geld te krijgen. De voorbije jaren werd telkens een deel van de som ingehouden omdat niet aan alle vereisten was voldaan.

Marteling en politieke vervolgingen

Dit jaar schrapt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken een vereiste waardoor Egypte voor het eerst sinds 2020 het volledige bedrag krijgt. De woordvoerder van de buitenlandminister zegt dat er wel "een strenge dialoog met Egypte wordt voortgezet om verbeteringen te realiseren op het vlak van mensenrechten".

Critici stellen dat er in Egypte onder president Abdel Fattah al Sisi martelingen en politieke vervolgingen plaatsvinden. Al Sisi ontkent dat er politieke gevangenen zijn in Egypte en zegt dat hij door stabiliteit en veiligheid te garanderen mensenrechten juist bevordert.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

4 minuten geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

2 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

5 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

5 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

7 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

9 uur geleden