Egypte koopt 30 gevechtstoestellen van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Egypte heeft een contract getekend met Frankrijk om dertig Rafale-gevechtsvliegtuigen te kopen, heeft het Egyptische ministerie van Defensie dinsdag in een verklaring bekendgemaakt. Het zou gaan om een deal ter waarde van minimaal 3,75 miljard euro, meldt onderzoekswebsite Disclose.
Volgens Egypte wordt de aankoop gefinancierd met een lening die binnen een periode van ten minste tien jaar wordt terugbetaald, maar het defensieministerie heeft niet onthuld hoeveel geld er met de overeenkomst is gemoeid. De Franse ministeries van Financiën, Buitenlandse Zaken en Strijdkrachten waren volgens het Britse persbureau Reuters niet onmiddellijk beschikbaar voor commentaar.
Frankrijk was de belangrijkste wapenleverancier aan Egypte tussen 2013-2017. Destijds werden 24 gevechtsvliegtuigen verkocht met een optie voor twaalf meer. Die contracten verliepen, inclusief deals voor meer Rafale-straaljagers en oorlogsschepen die in een vergevorderd stadium waren.
De Franse president Emmanuel Macron zei in december dat hij de verkoop van wapens aan Egypte niet afhankelijk zou stellen van mensenrechten, omdat hij het vermogen van Caïro om het terrorisme in de regio te bestrijden niet wilde verzwakken. Die opmerking wekte de woede op van Human Rights Watch.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
7 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
9 uur geleden