Egypte: Hamas wil wapens houden, maar gebruik wel 'bevriezen'
CAÏRO (ANP/DPA) - De Palestijnse groepering Hamas is bereid om het gebruik van wapens te 'bevriezen' in het kader van het Amerikaanse vredesplan voor Gaza. De beweging is niet bereid om haar wapens permanent af te staan, aldus Egyptische functionarissen.
Hamas heeft Israël voorgesteld om gedurende vijf tot tien jaar af te zien van het gebruik van wapens, zei het hoofd van de Egyptische Staatsinformatiedienst tegen de nieuwszender Al Arabiya. Hamas zou tijdelijk zijn wapens kunnen inleveren bij bijvoorbeeld een comité van toezichthouders met Egyptenaren, andere Arabische vertegenwoordigers of Palestijnen.
De mogelijke ontwapening van Hamas blijft een van de heikele kwesties na het akkoord over de eerste fase van het plan van Trump. Zijn twintigpuntenplan omvat de demilitarisering van Gaza onder toezicht van onafhankelijke waarnemers. Volgens het plan moeten wapens in de regio buiten gebruik worden gesteld via een ontwapeningsproces, maar veel is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
6 uur geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.
7 uur geledenVALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
10 uur geleden