Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte doet licht uit om meer gas te kunnen exporteren

Egypte doet licht uit om meer gas te kunnen exporteren

CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - Egypte gaat zijn elektriciteitsverbruik minderen om zo meer aardgas vrij te maken voor de export. Daardoor hoopt premier Mostafa Madbouly meer buitenlandse valuta te genereren, wat het land hard nodig heeft.

Om het verbruik te beperken, wordt de verlichting in straten, op openbare pleinen en bij sportlocaties minder vaak aangezet. De verlichting buiten overheidsgebouwen gaat helemaal uit buiten kantooruren. Ook mogen airco's in winkelcentra niet koeler staan dan 25 graden.

Egypte heeft buitenlandse valuta nodig omdat het last heeft van de Russische invasie in Oekraïne. Zo zijn de tarweprijzen als gevolg van de oorlog enorm gestegen en staat het Egyptische pond, de munteenheid in Egypte, onder druk. Saudi-Arabië, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten sprongen daarom eerder al bij met 20 miljard dollar aan steun.

Voorheen gebruikte Egypte 60 procent van het aardgas om elektriciteit op te wekken. Sinds oktober echter, gebruiken sommige centrales mazout, een zware stookolie. Zo werd een gasoverschot voor de export opgebouwd, wat volgens premier Madbouly 100 tot 150 miljoen dollar per maand opleverde.

Meer uit Financieel

Instagram gaat ouders waarschuwen als tiener op zelfmoord zoekt

MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.

23 minuten geleden
Overheidsinstanties gaan proefdraaien met Nederlands AI-model

DEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.

27 minuten geleden
KLM komt niet onder oude miljoenenboete voor vrachtkartel uit

LUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.

40 minuten geleden
Haven Rotterdam merkt vooral 'indirecte effecten' importheffingen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.

57 minuten geleden
Fondsen: voorlopig geen lagere pensioenen in nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.

1 uur geleden
Politie: goed dat Odido geen losgeld heeft betaald aan hackers

DRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.

1 uur geleden
EU-lidstaten blijven verdeeld over Made in Europe-aanpak

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.

2 uur geleden