Egypte bouwt woestijnkamp uit bezorgdheid over exodus uit Gaza
CAIRO (ANP) - Egypte bouwt een groot vluchtelingenkamp omgeven door hoge betonnen muren in de woestijn, heeft The Wall Street Journal donderdag gemeld. Het kamp wordt gebouwd uit bezorgdheid over een massale uittocht uit de Gazastrook bij een Israëlisch grondoffensief in Rafah.
The Wall Street Journal citeert Egyptische functionarissen en veiligheidsanalisten die zeiden dat meer dan 100.000 mensen kunnen worden ondergebracht in tenten in het kamp in de Egyptische Sinaï-woestijn nabij de grens met de Gazastrook.
Egypte probeert de grens te beveiligen met soldaten, hekken en pantservoertuigen om een stormloop van Palestijnen naar het Sinaï-schiereiland te voorkomen. Het kamp maakt deel uit van een noodplan voor het geval een groot aantal Palestijnen weet te ontsnappen.
In het geval van een grote toestroom van Palestijnen uit Gaza zou Egypte proberen het aantal vluchtelingen te beperken tot ongeveer 50.000 tot 60.000, ook al zou het nieuwe woestijnkamp met een oppervlakte van ongeveer twintig vierkante kilometer ruim 100.000 mensen kunnen huisvesten, aldus de Amerikaanse krant.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
11 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
11 uur geleden