Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egypte bouwt woestijnkamp uit bezorgdheid over exodus uit Gaza

Egypte bouwt woestijnkamp uit bezorgdheid over exodus uit Gaza

CAIRO (ANP) - Egypte bouwt een groot vluchtelingenkamp omgeven door hoge betonnen muren in de woestijn, heeft The Wall Street Journal donderdag gemeld. Het kamp wordt gebouwd uit bezorgdheid over een massale uittocht uit de Gazastrook bij een Israëlisch grondoffensief in Rafah.

The Wall Street Journal citeert Egyptische functionarissen en veiligheidsanalisten die zeiden dat meer dan 100.000 mensen kunnen worden ondergebracht in tenten in het kamp in de Egyptische Sinaï-woestijn nabij de grens met de Gazastrook.

Egypte probeert de grens te beveiligen met soldaten, hekken en pantservoertuigen om een ​​stormloop van Palestijnen naar het Sinaï-schiereiland te voorkomen. Het kamp maakt deel uit van een noodplan voor het geval een groot aantal Palestijnen weet te ontsnappen.

In het geval van een grote toestroom van Palestijnen uit Gaza zou Egypte proberen het aantal vluchtelingen te beperken tot ongeveer 50.000 tot 60.000, ook al zou het nieuwe woestijnkamp met een oppervlakte van ongeveer twintig vierkante kilometer ruim 100.000 mensen kunnen huisvesten, aldus de Amerikaanse krant.

Meer uit Buitenland

Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

50 minuten geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

3 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

4 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

4 uur geleden
Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

6 uur geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

6 uur geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

7 uur geleden