Egypte bouwt woestijnkamp uit bezorgdheid over exodus uit Gaza
CAIRO (ANP) - Egypte bouwt een groot vluchtelingenkamp omgeven door hoge betonnen muren in de woestijn, heeft The Wall Street Journal donderdag gemeld. Het kamp wordt gebouwd uit bezorgdheid over een massale uittocht uit de Gazastrook bij een Israëlisch grondoffensief in Rafah.
The Wall Street Journal citeert Egyptische functionarissen en veiligheidsanalisten die zeiden dat meer dan 100.000 mensen kunnen worden ondergebracht in tenten in het kamp in de Egyptische Sinaï-woestijn nabij de grens met de Gazastrook.
Egypte probeert de grens te beveiligen met soldaten, hekken en pantservoertuigen om een stormloop van Palestijnen naar het Sinaï-schiereiland te voorkomen. Het kamp maakt deel uit van een noodplan voor het geval een groot aantal Palestijnen weet te ontsnappen.
In het geval van een grote toestroom van Palestijnen uit Gaza zou Egypte proberen het aantal vluchtelingen te beperken tot ongeveer 50.000 tot 60.000, ook al zou het nieuwe woestijnkamp met een oppervlakte van ongeveer twintig vierkante kilometer ruim 100.000 mensen kunnen huisvesten, aldus de Amerikaanse krant.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
4 uur geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
7 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
7 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
9 uur geleden