Egypte bouwt woestijnkamp uit bezorgdheid over exodus uit Gaza
CAIRO (ANP) - Egypte bouwt een groot vluchtelingenkamp omgeven door hoge betonnen muren in de woestijn, heeft The Wall Street Journal donderdag gemeld. Het kamp wordt gebouwd uit bezorgdheid over een massale uittocht uit de Gazastrook bij een Israëlisch grondoffensief in Rafah.
The Wall Street Journal citeert Egyptische functionarissen en veiligheidsanalisten die zeiden dat meer dan 100.000 mensen kunnen worden ondergebracht in tenten in het kamp in de Egyptische Sinaï-woestijn nabij de grens met de Gazastrook.
Egypte probeert de grens te beveiligen met soldaten, hekken en pantservoertuigen om een stormloop van Palestijnen naar het Sinaï-schiereiland te voorkomen. Het kamp maakt deel uit van een noodplan voor het geval een groot aantal Palestijnen weet te ontsnappen.
In het geval van een grote toestroom van Palestijnen uit Gaza zou Egypte proberen het aantal vluchtelingen te beperken tot ongeveer 50.000 tot 60.000, ook al zou het nieuwe woestijnkamp met een oppervlakte van ongeveer twintig vierkante kilometer ruim 100.000 mensen kunnen huisvesten, aldus de Amerikaanse krant.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
37 minuten geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden