Egypte bemiddelt wapenstilstand tussen Palestijnen en Israël
GAZA/JERUZALEM/CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte heeft een wapenstilstand bemiddeld tussen Palestijnse militanten en Israël. Volgens Palestijnse functionarissen en Egyptische media is het staakt-het-vuren van kracht vanaf 22.00 uur lokale tijd.
"De twee partijen zullen zich houden aan het staakt-het-vuren zodra dat van kracht wordt. Dat betekent een einde aan het aanvallen van burgers, het slopen van huizen en een einde aan het aanvallen van individuen", staat in een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters.
Sinds vijf dagen vuren Palestijnse militanten en Israël raketten op elkaar af. Daarbij zijn tientallen doden gevallen, voornamelijk aan Palestijnse kant. Onder de doden waren ook burgers. De Israëlische krijgsmacht heeft aanvallen uitgevoerd op honderden doelwitten in de Gazastrook. Israël beweerde vrijdag dat vanuit Gaza sinds woensdag meer dan zeshonderd raketten zijn afgeschoten, waarvan bijna tweehonderd werden onderschept.
Bevestiging Palestina
Buurland Egypte liet al eerder weten te willen bemiddelen in het conflict. Betrokken bronnen vertelden vrijdag aan persbureau AFP dat Egypte bij de bemiddeling een begin van de-escalatie had bereikt. Volgens de Egyptische nieuwszender al-Qahera heeft Caïro er bij beide partijen op aangedrongen zich aan de wapenstilstand te houden.
De Palestijnse beweging Islamitische Jihad heeft de wapenstilstand bevestigd. Israël heeft nog niet gereageerd. Het land reageert zelden op overeenkomsten met Palestijnse militante bewegingen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ASNP/AFP) - Bij de Amerikaans-Oekraïense vredesonderhandelingen in Berlijn is "echte vooruitgang" geboekt, zegt de belangrijkste Oekraïense toponderhandelaar Roestem Oemjerov. De veiligheidsadviseur toont zich verheugd over het resultaat van het tweedaagse overleg, dat was bedoeld om te kijken hoe de Russische oorlog tegen Oekraïne kan worden beëindigd.
14 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is gewond geraakt bij haar vertrek uit Venezuela, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de Noorse krant Aftenposten. Het letsel zou zijn ontstaan toen ze het land vorige week in een kleine vissersboot verliet op weg naar Oslo om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische minister van Cultuur wordt vervolgd voor vermeende onregelmatigheden rond de komst van een hotelcomplex. Dat moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier en er zou sprake zijn van misstanden bij het intrekken van de beschermde status van die locatie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan intensiever samenwerken op het gebied van defensie, zo staat in een tienpuntenplan dat Berlijn maandag presenteerde tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.
2 uur geleden