
Egurrola helpt Oranjevrouwen in slotfase aan cruciale groepswinst
TILBURG (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben zich na een krankzinnige slotfase toch nog verzekerd van de cruciale groepswinst in de Nations League. Die was nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar. Dankzij twee late treffers van middenveldster Damaris Egurrola tegen België (4-0) blijft Oranje Engeland één doelpunt voor in de poule.
Oranje en Engeland begonnen allebei met 9 punten aan hun laatste groepsduel, maar Engeland moest wel nog een slechter doelsaldo (+4 om +1) goedmaken. België had met 8 punten ook nog een kans om groepswinnaar te worden, wat nodig was voor plaatsing voor de Nations League Finals. Daar liggen eind februari de laatste twee olympische tickets klaar voor Europese landen.
Oranje moest de opgave zien te volbrengen zonder 108-voudig international Jackie Groenen, die nog niet was hersteld van de blessure die ze vrijdag op Wembley (3-2-nederlaag) opliep. Haar vervangster Egurrola stond met een afstandsschot aan de basis van het eerste gevaarlijke moment van Oranje.
Voorsprong Engelsen
Engeland stond al vroeg voor, waardoor de druk op een treffer van Oranje toenam. Die viel in de 34e minuut via Lineth Beerensteyn, die vrijdag tegen Engeland ook al twee keer scoorde. Na slecht uitverdedigen van België rondde de 100-voudig international op aangeven van Victoria Pelova rustig af.
Oranje was virtueel weer groepswinnaar, maar nog voor rust veranderde dat door een 4-0-voorsprong van Engeland. Het publiek in Tilburg klapte daardoor niet bij het ingaan van de rust, een doemscenario ontvouwde zich.
Meerdere aanvalsters
Beerensteyn maakte uit de rebound van een schot van Esmee Brugts 10 minuten na rust de 2-0. Omdat Engeland ook weer scoorde, was nog steeds een extra doelpunt nodig. Jonker bracht meerdere aanvalsters binnen de lijnen, onder wie topscorer aller tijden Vivianne Miedema.
Het leek Oranje ondanks meerdere kansen niet te gaan lukken, tot een rake kopbal van Egurrola in de 1e minuut van de blessuretijd. Maar door een volgend doelpunt van Engeland (0-6) had Oranje nog een treffer nodig. Die viel in de laatste seconden alsnog, via opnieuw Lyon-middenveldster Egurrola.
Concurrenten
Met Duitsland en Spanje strijdt Oranje in februari om twee olympische tickets bij de laatste vier van de Nations League. Ook Frankrijk doet daaraan mee, maar die ploeg is als gastland al geplaatst voor de Spelen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj-Moussa heeft zich afgemeld bij het Algerijnse voetbalelftal voor de komende interlands tegen Botswana en Mozambique. Bondscoach Vladimir Petkovic meldt op de website van de Algerijnse bond dat de 23-jarige aanvaller zich door een blessure heeft moeten terugtrekken.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Voor Antwerp-verdediger Toby Alderweireld dreigt een afscheid in mineur. De 36-jarige oud-Ajacied, die na het seizoen stopt met voetballen, heeft een blessure aan zijn dijbeen opgelopen en mist mogelijk de play-offs in de Belgische competitie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje kan geen beroep doen op Bryan Zaragoza voor de wedstrijden in de kwartfinales van de Nations League tegen het Nederlands elftal. De 23-jarige aanvaller van Osasuna is afgehaakt met een dijbeenblessure. De la Fuente roept geen vervanger op, waardoor de Spaanse selectie nu uit 26 spelers bestaat.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman ziet kansen voor het Nederlands elftal in beide duels met Spanje in de kwartfinale van de Nations League. "Het mooie van sport is dat niet altijd de favoriet wint", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Wij hebben ook goede spelers. We voetballen tegen het beste Europese land van de afgelopen jaren. Ze zijn de Europees kampioen en hebben de laatste editie van de Nations League gewonnen."
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Algemeen directeur Ivo Pfennings vertrekt in overleg met de aandeelhouders en de raad van commissarissen bij Fortuna Sittard. Dat meldt de club uit Limburg. De 48-jarige oud-speler was sinds eind 2018 algemeen directeur in Sittard. Martijn Merks volgt Pfennings op als interim-directeur bij de huidige nummer 8 van de Eredivisie.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - Het Argentijnse voetbalelftal moet het de komende interlands in de WK-kwalificatie stellen zonder vedette Lionel Messi. Bondscoach Lionel Scaloni heeft de sterspeler niet opgeroepen voor de duels met Uruguay en Brazilië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Tijjani Reijnders, Xavi Simons, Jurriën Timber en Mats Wieffer moeten donderdag voorzichtig zijn in het thuisduel van het Nederlands elftal met Spanje in de kwartfinale van de Nations League. Een gele kaart betekent voor hen een schorsing voor de return van zondag in Valencia.
8 uur geleden