Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Egurrola debuteert in selectie Oranje Leeuwinnen

Egurrola debuteert in selectie Oranje Leeuwinnen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons heeft Damaris Egurrola opgenomen in zijn definitieve selectie voor de voetbalinterlands van de Nederlandse vrouwen begin april. De speelster van Olympique Lyon debuteert bij de Oranje Leeuwinnen. Egurrola heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader, maar beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort.

"We zijn al een aantal maanden met Damaris in gesprek en we zijn enorm blij dat ze nu definitief aan kan sluiten bij de Leeuwinnen. Bij Lyon is Damaris controlerende middenvelder, maar ze kan op meerdere posities uit de voeten. Een groot talent en een heel mooie toevoeging aan het team", aldus Parsons.

In vergelijking met de selectie van februari zijn Dominique Jansen, Jill Roord en Lynn Wilms (allen VFL Wolfsburg) weer terug. Door de coronamaatregelen konden zij niet meedoen aan het het ‘Tournoi de France’.

Selectie

De Oranje-vrouwen spelen begin april twee thuiswedstrijden. Vrijdag 8 april (aftrap 20.45 uur) staat het WK-kwalificatieduel met Cyprus in het stadion van FC Groningen op het programma. Een paar dagen later, op dinsdag 12 april om 18.45 uur, treedt de ploeg van Parsons aan tegen Zuid-Afrika in het stadion van ADO Den Haag.

De selectie is: Jill Baijings (SGS Essen), Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atletico Madrid), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Ajax), Chasity Grant (Ajax), Jackie Groenen (Manchester United), Dominique Janssen (Wolfsburg), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg), Katja Snoeijs (Girondins Bordeaux), Sherida Spitse (Ajax), Sari van Veenendaal (PSV), Lynn Wilms (Wolfsburg).

Meer uit Voetbal

Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

6 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

6 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

6 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

7 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

7 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

7 uur geleden