Egurrola debuteert in selectie Oranje Leeuwinnen
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons heeft Damaris Egurrola opgenomen in zijn definitieve selectie voor de voetbalinterlands van de Nederlandse vrouwen begin april. De speelster van Olympique Lyon debuteert bij de Oranje Leeuwinnen. Egurrola heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader, maar beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort.
"We zijn al een aantal maanden met Damaris in gesprek en we zijn enorm blij dat ze nu definitief aan kan sluiten bij de Leeuwinnen. Bij Lyon is Damaris controlerende middenvelder, maar ze kan op meerdere posities uit de voeten. Een groot talent en een heel mooie toevoeging aan het team", aldus Parsons.
In vergelijking met de selectie van februari zijn Dominique Jansen, Jill Roord en Lynn Wilms (allen VFL Wolfsburg) weer terug. Door de coronamaatregelen konden zij niet meedoen aan het het ‘Tournoi de France’.
Selectie
De Oranje-vrouwen spelen begin april twee thuiswedstrijden. Vrijdag 8 april (aftrap 20.45 uur) staat het WK-kwalificatieduel met Cyprus in het stadion van FC Groningen op het programma. Een paar dagen later, op dinsdag 12 april om 18.45 uur, treedt de ploeg van Parsons aan tegen Zuid-Afrika in het stadion van ADO Den Haag.
De selectie is: Jill Baijings (SGS Essen), Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atletico Madrid), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Ajax), Chasity Grant (Ajax), Jackie Groenen (Manchester United), Dominique Janssen (Wolfsburg), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg), Katja Snoeijs (Girondins Bordeaux), Sherida Spitse (Ajax), Sari van Veenendaal (PSV), Lynn Wilms (Wolfsburg).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
15 uur geleden