Egurrola debuteert in selectie Oranje Leeuwinnen
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons heeft Damaris Egurrola opgenomen in zijn definitieve selectie voor de voetbalinterlands van de Nederlandse vrouwen begin april. De speelster van Olympique Lyon debuteert bij de Oranje Leeuwinnen. Egurrola heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader, maar beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort.
"We zijn al een aantal maanden met Damaris in gesprek en we zijn enorm blij dat ze nu definitief aan kan sluiten bij de Leeuwinnen. Bij Lyon is Damaris controlerende middenvelder, maar ze kan op meerdere posities uit de voeten. Een groot talent en een heel mooie toevoeging aan het team", aldus Parsons.
In vergelijking met de selectie van februari zijn Dominique Jansen, Jill Roord en Lynn Wilms (allen VFL Wolfsburg) weer terug. Door de coronamaatregelen konden zij niet meedoen aan het het ‘Tournoi de France’.
Selectie
De Oranje-vrouwen spelen begin april twee thuiswedstrijden. Vrijdag 8 april (aftrap 20.45 uur) staat het WK-kwalificatieduel met Cyprus in het stadion van FC Groningen op het programma. Een paar dagen later, op dinsdag 12 april om 18.45 uur, treedt de ploeg van Parsons aan tegen Zuid-Afrika in het stadion van ADO Den Haag.
De selectie is: Jill Baijings (SGS Essen), Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Daphne van Domselaar (FC Twente), Merel van Dongen (Atletico Madrid), Kayleigh van Dooren (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Stefanie van der Gragt (Ajax), Chasity Grant (Ajax), Jackie Groenen (Manchester United), Dominique Janssen (Wolfsburg), Romée Leuchter (Ajax), Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Vivianne Miedema (Arsenal), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg), Katja Snoeijs (Girondins Bordeaux), Sherida Spitse (Ajax), Sari van Veenendaal (PSV), Lynn Wilms (Wolfsburg).
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
9 uur geleden