Effectief Tsjechië wint dankzij twee goals Schick van Schotland
GLASGOW (ANP) - Tsjechië heeft Schotland in zijn eerste groepswedstrijd op het EK een bittere nederlaag bezorgd. De ploeg van bondscoach Jaroslav Silhavy won in Glasgow met 2-0. Patrik Schick was de grote held op het veld. De spits maakte beide goals voor Tsjechië, dat door de zege ook de leiding neemt in groep D.
De Schotten, uiteraard luid aangemoedigd door de 12.000 toeschouwers in het grote stadion Hampden Park, maakten na 23 jaar hun rentree op een EK. Ze waren in de eerste helft iets beter. Het overwicht leidde niet tot een doelpunt, ook al was aanvoerder Andy Robertson dichtbij. De sterke speler van Liverpool kwam helemaal vrij voor het Tsjechische doel en haalde uit, maar de alerte keeper Tomas Vaclik tikte met zijn vingertoppen nog net de bal over de lat.
Op slag van rust sloeg Schick voor de eerste keer toe. De spits van Bayer Leverkusen kopte uit een voorzet vanaf de rechterkant raak.
Tweede goal
Schotland had bij het begin van de tweede helft de gelijkmaker bijna te pakken, maar verdediger Jack Hendry mikte de bal op de lat. Vrijwel direct daarna maakte Schick zijn tweede goal voor Tsjechië. Hij zag de Schotse doelman David Marshall veel te ver voor zijn doel staan en krulde vanaf de middellijn de bal over de keeper in het doel.
De aangeslagen thuisploeg bleef jagen op een doelpunt, maar de Schotten gingen vaak slordig om met de kansen en zagen ook keeper Vaclik van Tsjechië steeds in de weg staan. Lyndon Dykes had de beste mogelijkheid, maar zijn bal stuitte op het uitgestoken been van Vaclik.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden